Koncem června se ve sportovním areálu Dubina na Pstruží uskutečnil tradiční nohejbalový turnaj trojic – O pohár starosty Pstruží. Turnaje se tentokráte zúčastnilo 16 trojic, především z Pstruží, ale i z Frýdlantu a blízkého okolí. K vidění byly urputné boje o každý míč, kdy zúčastnění hráli ve čtyřech skupinách a následně ve finálovém turnaji. Tam se probojovalo osm nejlepších trojic.

Ve finále si pak zahrálo družstvo Šigutů ve složení Petr Literák (mimochodem hráč třetiligového Frýdku-Místku, pozn. red.), Adam Šigut a Šimon Křiva (fotbalisté Frýdlantu n. O., pozn. red.) proti mužstvu Vlčárna, které hrálo ve složení Pavel a Sváťa Běčákovi a Sváťa Knebel. Šiguti ve finále zvítězili 2:0 na sety a kromě hodnotných cen si z rukou starosty obce Pstruží Milana Vaňka převzali i putovní pohár.

Pikantností je, že turnaje se aktivně zúčastnil i samotný starosta, který byl s průběhem akce velmi spokojen. Jen pro doplnění uvádíme, že třetí skončili Tragédi (Libor Zapletal, David Gryz a David Lukeš). Nejlepším hráčem byl vyhlášen Pavel Běčák z týmu Vlčárna.

Pořadatelé děkují všem sponzorům za podporu tohoto turnaje, který bude mít pokračování o posledním prázdninovém víkendu. Případní další zájemci jsou srdečně zváni.

(toš)