Hned v prvním srpnovém týdnu se však příprava na novou sezonu rozeběhla naplno. Vybraná skupina dvaceti hráčů odjela v neděli 31. července nabírat fyzickou kondici na Slovensko. „Hned první den se o dostatečné vzrušení postarala kombinace nepříznivého počasí a místy dost těžce schůdných míst Jánošikových dier,“ smál se po příjezdu domů trenér Ivan Pelikán.

V následujících dnes se mladým volejbalistům počasí již umoudřilo, takže program již probíhal bez vynucených změn. „Kluci tak měli možnost poznat krásu Vysokých Tater. Navštívili jsme například Štrbské pleso, Mlýnickou dolinu, Bystré sedlo, Popradské pleso či Rysy. Třetina kluků si navíc výstup na Rysy ztížila, když od Popradského plesa až na chatu pod Rysy vynášela chatařům plynové bomby,“ smál se trenér ŠSK Beskydy.

„Třetí den si během přesunu do Turčianské kotliny kluci prošli Kvačianskou a Prosieckou dolinou. Další dny pak kádr strávil v Mošovcích na úpatí Velké Fatry. Třífázový trénink obsahoval výběhy, posilování i práci s míčem,“ dodal Pelikán.

Pro mnohé mladé sportovce to bylo prvotní setkání s podobným způsobem přípravy a místy si chlapci sáhli na dno svých sil. Všechny členy realizačního týmu (Ivan Pelikán, Ján Windisch a Miloslav Chrobák) pak hodně potěšil fakt, že se všichni s únavou dokázali správně chlapsky porvat a makali od začátku až do konce. „V náročné nadcházející sezoně se to klukům jistě vyplatí,“ uzavřel Miloslav Chrobák, předseda ŠSK Beskydy.