Tam také před nedávnem proběhlo soustředění, které bylo zaměřené na důležité mistrovské soutěže v podzimní části závodní sezony. Vybraný závodní tým judistů zde ve dvoufázových trénincích zdokonaloval techniku a kondici pod vedení hlavní trenérky Pavly Pröllové (několikanásobná mistryně republiky, pozn. red.). „V průběhu prázdnin jsme v novém areálu provedli zateplení tréninkových prostor, takže se zde může trénovat i do pozdního podzimu. Kromě juda zde probíhají také kurzy jógy a sebeobrany. Nové tréninkové centrum je pro nás velkou pomocí, která by měla přispět ke zkvalitnění tréninkového procesu, zejména pak v prázdninovém období. Pro příští rok uvažujeme o zavedení letní tréninkové školy, kterou bychom připojili k Prázdninám ve městě, které probíhají ve Frýdku-Místku,“ prozradil Luděk Kubíček z oddílu juda.

Mladí judisté již svou sezonu zahájili začátkem září, kdy se v Českém Těšíně konal krajský přebor mladších a starších žáků a žaček. Šestici frýdecko-místeckých judistů se dařilo, když si ze závodů přivezlo jeden titul přeborníka a tři další medailová umístění. „Pro zranění nebo posezónní rekreace se nezúčastnilo dalších šest členů našeho závodního týmu. Zúčastnění předvedli ale rozpačitý výkon, který bych přiřadil k prázdninové pauze. Ti, kteří se nezúčastnili srpnového soustředění ve Skalici, předvedli výkon pod své možnosti. Přesto je výsledek uspokojující,“ hodnotil vystoupení mladých judistů Luděk Kubíček.

Titul krajského přeborníka vybojoval Ondřej Chlopčík, stříbro si dovezla Petra Stachová a na bronz dosáhli Pavel Ivaniuk a Dominik Polášek. Denisa Štěrbová podala statečný výkon, ale na své soupeřky nestačila především technikou. „Denisa má mimořádně dobrou fyzickou kondici, ale na technice musí ještě pracovat. Zápasy prohrávala vlastními hrubými chybami,“ hodnotila vystoupení této závodnice trenérka Pavla Pröllová. Bez medaile skončil také Petr Foldyna.

Judisty SK Frýdek-Místek čeká v nejbližší době především účast na Českém poháru v Brně, který je nominační soutěží pro MČR. V neděli 25. září budou Frýdecko-Místečtí pořadateli mezinárodního turnaje o Pohár primátora města. „Od měsíce září probíhá nábor nových zájemců o judo a sebeobranu na všech základnách našeho klubu. A to v kasárnách Na Bahně, Dobré a Raškovicích. Podrobné informace najdete na webových stránkách www.judo-morava.cz nebo na telefonním čísle 605 513 429,“ dodal Kubíček.