Počátkem října uspořádal Sportovní klub orientačního běhu Odry třetí z osmi závodů zařazených do podzimního žebříčku Moravskoslezského kraje. Závod proběhl v nádherném okolí fulneckého zámku, navíc startujícím přálo i krásné slunečné počasí, které ideálně zapadlo do podzimní scenérie.

Oddíl SKOB Frýdek Místek reprezentovalo nakonec šestnáct závodníků, na stupně vítězů dosáhli hned dva běžci. Pěkná medailová umístění obsadili Vojtěch Skotnica v kategorii H12 a Václav Mutina v kategorii H18. Mutina si doběhl pro stříbro, Skotnica bral nakonec bronz.

Dalšího závodu se orientační běžci z frýdecko-místeckého oddílu SKOB zúčastnili v sobotu 22. října, tentokráte se běželo v okolí Prašivé a pořadatelem byl oddíl TJ TŽ Třinec. „Po ranní mlze nás pak potěšilo slunečné počasí. Tratě i mapa byly připraveny ale na vysoké úrovni,“ chválil pořadatelský um Václav Mutina. Ten si v kategorii H18 doběhl pro stříbrnou pozici. Dařilo se i jeho kolegyni Barboře Svobodové, která si v kategorii D10C vybojovala bronzovou medaili. Frýdecko-místecký oddíl vyslal na závody jedenáct závodníků.