SC Lino Kalábek Brno - SKP Likop Třinec 1:4 (0:0).

Průběžná tabulka postavila do pozice favorita střetnutí domácí soubor, který se po úvodních kolech vyhříval na druholigovém výsluní. V přímé konfrontaci s exligistou ovšem Brňané pohořeli, Slezané po dvou prohrách za sebou zabrali a pořádně jim vypálili rybník.

První poločas proběhl ve znamení vzájemného oťukávání, jako kdyby si oba celky ověřovaly, co si k sobě mohou dovolit. Třinečtí futsalisté se snažili dbát na pečlivou defenzívu, ale směrem dopředu se zdáli být o poznání smělejší. Ofenzivním nápadům mladíka Opluštila scházelo lepší řešení, Przyczko nechal vyniknout domácího strážce tyčí, jemuž dal Mendrok vydechnout střelou z tutové pozice nad bránu. „Nemělo smysl otevřít hru, neradi bychom dopadli jako v souboji s Helasem. Snažili jsme se pozorně bránit, ale když už jsme se dostali k míči, dokázali jsme ho podržet a nepůjčit soupeři,“ poohlédl se za první dvacetiminutovkou třinecký kouč Josef Cieslar starší, jenž postrádal zraněného Sniegoně a fotbalisty Kreželoka, Sporysze a Barona.

Druhá část střetnutí se nesla ve stejném duchu jako ta úvodní. Trvalo to deset minut, a pak hosté zničehonic povytáhli ofenzivní stavidla, což mělo pro hráče Kalábku doslova fatální dopad. Opluštil předal míč Csikánovi a jeho tečovaná střela znamela vedení Likopu, které po ukázkové spolupráci s přihrávajícím Cieslarem navýšil střelec Stoszek. Autor branky dokázal, že góly dovede i připravovat - na jeho přihrávku si naběhl Sierota a nezaváhal. Domácí zkusili hru bez brankáře, ale její začátek byl pro ně kontraproduktivní - Stoszek se zmocnil míče a nasměroval ho do brány. Podruhé to už nedokázal, nezvládli to ani jeho parťáci Opluštil se Sikorou. Domácí futsalisté v závěru střetnutí snížili - výborný Sikora jejich střelu vyrazil, po druhé ho zastoupila tyč a až po třetí kapituloval.

„Odchytal velmi dobrý zápas, spoluhráči mu měli pomoct udržet čisté konto. Celý tým odvedl slušnou práci, hráli jsme to, co jsme si řekli. Vyčnívali Stoszek s Cieslarem, jejich kombinační schopnosti nejednou dostaly domácí futsalisty do úzkých,“ pochvaloval si kouč hostů Cieslar. Se svým týmem znovu vyrazí do Brna už v pátek, kdy Slezany čeká souboj s vedoucím Agromeli Brno.

Branky: Kotouč - 30. Csikán (Opluštil), 31. Stoszek (Cieslar), 33. Sierota (Stoszek), 35. Stoszek. Rozhodčí: Bělovský – Kincl. ŽK: Hebron, Sláma. ČK: Hebron. Diváci: 130.

Třinec: Sikora - Sierota, Cieslar ml., Stoszek, Očadlík - Przyczko, Mendrok, Opluštil, Csikán. Trenér: Cieslar st.

(rom)