HbK Intevo Karviná - HBC Enviform Třinec 6:4 (1:1, 3:0, 2:3).

Jak rádi by byli třinečtí hokejbalisté v kůži svých posledních přemožitelů! Nejenom kvůli třem bodům, ale též kvůli postavení v tabulce a dosavadnímu bodovému kontu. Karvinští jsou se 14 body na osmém místě a mohou se soustředit na udržení pozice zaručující boj o mistrovský vavřín. Třinečtí měli před zahájením sezony na vlas stejné přání. Realita je však úplně jiná, doposud se zmohli na čtyři body a uzavírají extraligové pořadí. „O play-off jsme uvažovali před sezonou. Teď už máme před sebou jiný cíl. Zkusíme se porvat o deváté místo, na které ztrácíme osm bodů. Celky na devátém a desátém místě mají jistotu záchrany, poslední tým extraligy automaticky sestupuje, předposlední jde do baráže s vítězem české a moravské ligy. Chceme už konečně začít vyhrávat, což se nám prozatím nedaří,“ řekl posmutněle třinecký obránce Martin Konvička.

Jeho družina dělala na hřišti Karviné, co mohla - svého soka přestřílela, dala mu tři góly v početní výhodě a síť jeho klece rozvlnila dohromady čtyřikrát. Nic platné to nebylo, úsilí nestačilo ani na bod. Co z toho, že Třinečtí ještě před vypršením první části hry anulovali jednogólový náskok hostitelů. Ve druhé půli je postihlo zatmění, Karvinští třemi zásahy rozhodli o svém triumfu. Omráčení hosté se pokusili s výsledkem ještě něco udělat, jenomže nezvládli ani gólovou přetahovanou v závěrečné periodě. Karvinští na jejich kontaktní gól odpověděli hned dvěma trefami, takže závěrečné dva zásahy Tomana už byly pouhou labutí písní, která znamenala snížení na konečných 6:4.

„První třetina z naší strany vypadala docela nadějně, ale druhá byla špatná. Nedovedu říct proč. V té poslední jsme už ztrátu nestihli dotáhnout. Doplatili jsme na neproměněné šance, protože počet střel na bránu jsme měli vyšší. Karvinou jsme dvě třetiny přehrávali, dali jsme dokonce tři góly z přesilovek, což u nás není obvyklé, ale k úspěchu to stejně nevedlo,“ smutnil Konvička.

Branky a nahrávky: 1. Kurz (Zaremba), 18. Pilch (Zbořil), 26. Dittman (Zbořil), 30. Wrobel, 38. Liboska (Kubica), 43. Wrobel - 13. Konvička (Pail), 33. Konvička (Toman), 45. Toman, 45. Toman. Střely: 26:36, vyloučení: 9:7, využití: 2:3.

Třinec: L. Smolka - Turoň, Konvička, Mišun, Pail - Szotkowski, Hudeček, Zvejška, R. Smolka, D. Říman, A. Toman, Rosůlek, Řehůřek. Trenér: Cieslar.

Další výsledky:

Elba Ústí n. L. – HBC Pento Most 4:2 (0:1, 2:1, 0:2), HBC Hradec Králové – SK Testa Letohrad 5:2 (1:0, 3:2, 1:0), HBC Jindř. Hradec – HBT Vlašim 5:4 (2:2, 2:0, 1:2), HC Kert Park Praha – H.A.K. Pardubice 4:0 (0:0, 1:0, 3:0), HBC Alpiq Kladno – HBC Plzeň 2:1 (1:1, 1:0, 0:0).

(rom)