Domácím se úvod utkání nevyvedl a brzy prohrával 2:8. Frýdečtí trenéři si museli vybrat oddechový čas, aby své svěřenkyně povzbudili. Frýdek pak v dalším průběhu hry svůj výkon zlepšil, takže nebylo divu, že druhou čtvrtinu vyhrál 23:4. Ve třetí části hry musel soupeř vynaložit veškeré úsilí na to, aby se bodově co nejvíce na domácí celek dotáhl a zápas tak zdramatizoval. Závěr střetnutí pak nabídl basketbal, ve kterém se bojovalo o každý míč. Domácí, ač věkově mladší, měli v závěru více sil, čímž soupeře doslova převálcovali. Trenéři Josef Bonk a Ivo Částek byli s hrou svých svěřenkyň nadmíru spokojeni.

BK Frýdek-Místek - BK NH Ostrava 77:59 - body: Čapatá 27, Hyplová 23, Tobolová 10, Milotová 7, Kasanová 4, Vlčková 4, Kučerová 2.

V dalším mistrovském utkání se dařilo i starším frýdecko-místeckým minižačkám. Ty sehrály dvojduel v Krnově. „Tentokráte, ač je to nepochopitelné, jsme museli bojovat v každé čtvrtině nejen proti pěti hráčkám soupeře, ale i jednomu rozhodčímu z Krnova. Tento mladý muž mi na mou intervenci pouze sdělil, že na hřišti je pánem on, a že si může dělat, co chce,“ čertil se na sudího trenér hostí Miroslav Charvát.

I přesto si hosté v obou duelech udržovali mírný deseti až patnáctibodový náskok. Ovšem i tak si musely sáhnout až na dno svých sil. „Bylo mi holek líto, některé měly slzy na krajíčku. Vůbec nechápaly bezohlednost toho rozhodčího. Možná i to je semklo, bojovaly až do konce a za to jim skládám poklonu. Svou bojovností jsme vykompenzovali některé neproměněné šance z prostoru pod košem a dovedli tak oba zápasy k vítěznému konci,“ dodal Charvát.

TJ Lokomotiva Krnov - BK Frýdek-Místek 1. ZŠ 37:53 a 43:52 – body: Šimíčková 22, Kučná 18, Marková 17, Kučerová 12, Ručková a Hudcová po 10, Kovalová a Drabíková po 6, Volná a Zmeškalová po 2 bodech.

V dalších mistrovských utkáních družstev BK Frýdek-Místek se v sobotu 19. listopadu představí starší minižáci proti Snakes Ostrava A. Hraje se v 10.30 a 12.00 hodin v tělocvičně 1. ZŠ ve Frýdku. V místecké hale u SPŠ naopak rozehrají svůj mistrovský duel mladší žákyně proti SBŠ Ostrava (od 16.30 hodin) a mladší dorostenky proti Slavii Kroměříž (18.30 hodin). V neděli 20. listopadu pak hrají mladší dorostenky od 8.30 hodin proti Jiskře Kyjov.

(kot)