Nemocemi zdecimovaný tým odjel k mistrovským utkáním se snahou dosáhnout co nejlepšího výsledku. „Zadali jsme hráčkám jinou taktiku, než ve všech předchozích utkáních, ale úspěch se dostavil jen v tom prvním. První pětice až na Ivu Kučerovou odehrála úvodní duel ve vlažném tempu s velkým a zbytečným strachem ze soupeře. Za dvě svoje čtvrtiny dala jen osm bodů. Proti tomu druhá pětka hrála dobře a v závěrečné čtvrtině otočila zápas, ve kterém jsme už prohrávali o čtrnáct bodů,“ komentoval výkon svého týmu trenér Miroslav Charvát.

Druhé utkání bylo opakem toho prvního. Frýdecké pětice si jen prohodily podané výkony. Byla to škoda, protože při standardním výkonu celého družstva se daly vyhrát oba zápasy. „Ačkoli jsme hráčky upozornili, že každý bod je do odvety na jaře důležitý, holky ve třetí čtvrtině druhého zápasu poslední minutu a půl vypustily, když jí prohrály 0:12. To nakonec rozhodlo o výsledku celého utkání. Musíme ještě více zapracovat na sebevědomí hráček, protože nemohou nastupovat k zápasu s obavami ze soupeře, schovávat se za protihráčky, nechávat odpovědnost na druhých. Také uvolnění pro přihrávku bylo v jejich podání tentokrát špatné, nepočítáme-li už časté neproměňování šancí z prostoru pod košem. Duel jsme dohrávali na pokraji fyzických sil, ale to přičítám tomu, že jsme byli oslabení nemocemi. Takže děkuji hráčkám za jejich obětavost a doufám, že do příštího zápasu, který je závěrem podzimní sezony, se dají do pořádku. Poslední utkání odehrajeme doma v sobotu 10. prosince v 9 a v 11 hodin. Přijděte nás povzbudit,“ pozval příznivce basketbalu do haly SPŠ v Místku trenér Charvát.

BK Havířov – BK Frýdek-Místek 1.ZŠ 40:43 a 46:39 – body: Kučná 16, Marková a Kučerová po 15, Hudcová a Drabíková po 8, Volná 6, Maléřová, Ručková a Zmeškalová po 4, Zubková 2.

V neděli 27. listopadu odehrály mladší minižákyně U12 dva zápasy v Ostravě proti týmu Basket Ostrava. Tentokrát družstvo odjelo jen s hráčkami narozenými v roce 2000 a mladšími. „Oba zápasy jsme sice prohráli, ale výsledek pro nás není zatím až tak důležitý. Naším cílem je co nejrychleji zabudovat do kádru družstva všechna děvčata z přípravky. Dneska si svoji premiéru vyzkoušely Eva Rašová a Kateřina Martinátová. V prvním zápase byla vidět nesehranost našeho týmu. Soupeř od začátku vedl a skóre postupně navyšoval až do samého závěru. Do druhého zápasu už šly holky s menšími obavami a větším sebevědomím. Průběh byl velmi vyrovnaný až do konce, náš soupeř byl nakonec šťastnější a vyhrál rozdílem osmi bodů. Za předvedený výkon si všechny holky zaslouží pochvalu, především Kristýnka Vojkovská. Věřím, že s přibývajícími zápasy půjde naše výkonnost nahoru,“ řekl po návratu trenér Josef Ručka.

Basket Ostrava – BK Frýdek-Místek 1.ZŠ 46:29 a 39:31 – body: Konvičná 16, Vojkovská 15, Ručková 12, Kuchařová 10, Riedelová 5, Martynková 2.

Prvního vítězství dosáhlo ve své soutěži družstvo mužů. Po zlepšeném výkonu porazilo doma nebezpečný celek Orlové a potěšující skutečností je zejména vysoký počet dosažených bodů. (BK Frýdek-Místek – BC Orlová 82:74).

Další víkend sehrají všechna družstva basketbalového klubu z Frýdku-Místku mistrovská utkání na hřištích svých soupeřů. Kadetky U17 hrají v dorostenecké lize v Prostějově a Olomouci, mladší žákyně U14 v žákovské lize v Kyjově a Brně, starší minižáci U13 a ženy v Ostravě a muži v Přerově.