V silné konkurenci nejlepších oddílů Čech a Slovenska se Třinečtí mezi konkurencí 170 závodníků neztratili a vybojovali několik výborných umístění.

Nejmladší závodníci soutěžili v přípravce B, což je věková kategorie osm a devět let. Ve váhové kategorii do 23 kg zápasil Jakub Szkandera. Přestože Jakub zápasí krátce, podal bojovný výkon, který však nestačil na jeho soupeře a po dvou porážkách vypadl ze soutěže. Ve váze do 33 kg Šimon Gorzolka po jednom vítězství a třech porážkách získal nepopulární brambrovou medaili. Ve váze do 45 kg Jakub Germek obsadil bronzovou příčku. V přípravce A (věková kategorie 10 a 11 let) ve váze do 30 kg Jakub Supik předvedl, že je velký talent třineckého zápasu, kdy po dvou vítězstvích a dvou porážkách vybojoval třetí místo. Pochvalu však zaslouží za předvedený výkon zejména v utkání s pozdějším vítězem váhy, kdy předvedl několik výborných technických akcí.

Ve váze do 34 kg Radek Szkandera potvrdil svou vzestupnou výkonnost, kdy dokázal dvěma vítězstvími a stejným počtem porážek získat velmi slušné čtvrté místo. Ve váze do 40 kg Adam Göllner potvrdil, že v něm třinecký oddíl má výrazný talent. Adam zápasil pětkrát a všechna svá utkání vyhrál s naprostým přehledem většinou do třiceti vteřin. Tento výkon mu samozřejmě vynesl v nejsilněji obsazené váze první místo. Ve váze do 62 kg se představil další z talentů třineckého oddílu Jan Cymorek a i on dokázal vybojovat zlatou medaili. Ve věkové kategorii mladších žáků jsme měli jediného zástupce ve váze do 44 kg Matúše Gorzalku, který však ještě nestačil na své soupeře a po třech porážkách obsadil konečné sedmé místo.

(rom)