SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – OLYMP PRAHA 1:3 (21, –17, –11, –17)

Proti favoritovi vstoupli domácí volejbalistky trochu bojácně. Olymp rychle vedl 8:3, ale poté frýdecké hráčky zlepšily svou hru v útoku a první sadu dotáhly do vítězného konce. Druhá sada byla až do stavu 14:14 vyrovnaná, v koncovce setu už ale dominovaly hostující hráčky. „V prvním setu jsme špatně přihrávali a navíc jsme nedokázali servisem ublížit frýdeckým smečařkám. Od druhého setu jsme začali servis směřovat na libero soupeře a zápas se začal naštěstí obracet,“ přiznal trenér hostí Stanislav Mitáč. Ve třetí sadě již favorizovaný soupeř neponechal nic náhodě a vcelku hladce jej vyhrál 25:11. „Čtvrtou sadu jsme si také pohlídali. Dobře nám zahrála Vančurová, která se dostala přes padesát procent. Výborný výkon předvedla také Kallistová,“ chválil své svěřenkyně Mitáč. „Po první setu, který jsme vyhráli, se soupeř zvedl. Přitlačil především na servisu, čímž nás přinutil k chybám,“ dodala domácí trenérka Alexandra Dedková.

Volejbalistky pražského Olympu si tedy v extralize připsaly další výhru. Po vítězství 3:1 ve Frýdku-Místku si svěřenkyně trenéra Stanislava Mitáče upevnily druhé místo za suverénním Prostějovem. Právě prostějovské obhájkyně titulu dokázaly jako jediné v dosavadním průběhu nejvyšší domácí soutěže Olymp porazit a mají před ním tříbodový náskok.

V dalším kole se volejbalistky Frýdku-Místku představí v sobotu 10. prosince od 18 hodin na palubovce brněnského Králova Pole.

Rozhodčí: J. Antušák – J. Blažek, diváci: 200, doba hry: 82 minut.

Frýdek-Místek: Frigmanská, Orlovská, Jurčíková, P. Kojdová, H. Kojdová, Závodná. Libero: Spáčilová. Střídali: Holišová, Chudobová, Haškovcová. Trenérka: Alexandra Dedková.

Další výsledky 11. kola: VK SG Brno – Přerovský VK 0:3 (-17, –23, –17), TJ Ostrava – Sokol Šternberk 3:1 (22, 17, –18, 17), Slavia Praha – VK Královo Pole 3:1 (-19, 20, 22, 21), SK UP Olomouc – VK Prostějov 1:3 (-18, –15, 24, –15).