Reprezentační trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš naplánovali v termínu od 27. do 29. prosince přípravný kemp v Zubří. Toho se nezúčastní hráči působící v německých soutěžích, které poběží i mezi svátky, ovšem mezi nominované hráče se dostala opora extraligového Frýdku-Místku Adam Gřešek. „Jsem nadšený z každé reprezentační pozvánky. Je to sice krátký kemp, ale věřím, že mi pomůže se výkonnostně posunout o kousek dál,“ uvedl pivot Frýdku-Místku.

Český tým se měl původně zúčastnit turnaje na Slovensku, ten ale vzhledem ke koronavirové situaci, která ve světě panuje, neproběhne. Češi tak nakonec sehrají jen přátelský zápas proti Slovákům, u kterých v roli asistenta trenéra působí Daniel Valo, jenž je zároveň koučem Frýdku-Místku. A Gřešek se na tento souboj těší. „Zatím jsme o tom spolu nemluvili, ale musíme vyhrát. Už jen proto, abych mohl říkat, že jsem ho porazil. Nicméně doufám, že se mi po Novém roce nebude chtít nějak odvděčit,“ usmívá se.

Fotbalistům Frýdku-Místku přípravné zápasy nevyšly.
Fotbalisté Frýdku-Místku v přípravě třikrát prohráli. Hráči na zkoušce zklamali

Na začátku ledna se reprezentanti sjedou znovu a poté ve dvou zápasech narazí v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy na Faerské ostrovy. Dvanáctého ledna pak český tým odletí do Egypta, kde o dva dny později odstartuje mistrovství světa.

Gřešek už u toho ale nebude. Šance, že by se dostal na šampionát, v tuto chvíli není. „Konkurence je totiž obrovská. Já budu ovšem dělat maximum pro to, abych se výkonnostně posouval kupředu,“ uvedl. Dalším hráčem Frýdku-Místku, který se dostal na seznam reprezentačních trenérů, je Radim Chudoba. Ten ale zatím figuruje mezi náhradníky.