Do Hranic, kde se o víkendu šampionát pořádal, odjížděla Adámková s tajným cílem získat zlatou medaili. „V kategorii U21 jsem byla nasazenou jedničkou, takže i z toho pohledu jsem byla největší favoritkou na vítězství. Tyhle prognózy bývají ale strašně těžké obhájit," prozradila po návratu domů Adámková. Cestu za titulem si musela proklestit přes Slezákovou z Hluku, kterou porazila 4:2, ve čtvrtfinále na ní nestačila Čechová z Havířova 4:1. Stejným poměrem pak svěřenkyně trenérky Marie Hrachové zvítězila v semifinále nad Tomanovou z TTC Rödinghauser). Finálový souboj začala sice lépe juniorská reprezentantka Kristýna Šefcová, která se ujala vedení 2:0 na sety. Karin Adámková ale prokázala velkou bojovnost a zbývající čtyři hry získala pro sebe. V loňském roce Adámková nestačila ve finále na Dagmar Blaškovou. Letos se už ale frýdlantská stolní tenistka mohla radovat ze zisku mistrovského titulu.

Karin Adámková se o uplynulém víkendu stala republikovou šampiónkou v kategorii U21.

Kromě dvouhry v kategorii U21 bojovala Adámková také v hlavní soutěži žen. „Díky nasazení jsem nastoupila až v osmifinále, kde jsem narazila na Karolínu Mynářovou, se kterou trénuji v havířovském centru mládeže. Obě se vzájemně velice dobře známe, je to těžké se pak něčím překvapit. Musím ale Káju pochválit, jelikož proti mně hrála velice dobře a porazila mě teprve podruhé na velkém turnaji," řekla ke svému účinkování v ženské soutěži Karin Adámková.

Ta se pak ještě představila v dalších dvou disciplínách, a to ve čtyřhře žen a smíšené čtyřhře. „S Kačkou Tomanovskou jsme chtěly dojít co nejdál, jenže v semifinále jsme měly hodně těžký los a do finále jsme nakonec nepostoupily. I tak jsme ale s bronzovou medailí moc spokojeni," smála se Adámková. Ta pak s havířovským Karabcem vypadla ve smíšené čtyřhře ve čtvrtfinále, když společně nestačili na dvojici Harabaszová – David.

Úspěchem v kategorii U21 by se měla Adámková kvalifikovat na červencovou Světovou univerziádu, která se bude konat v Koreji. „Co jsem slyšela, tak by se tam měly podívat jen čtyři studující z celé České republiky. Věřím, že mi to první místo účast zajistí," přeje si dvacetiletá hráčka.

Tu o nadcházejícím víkendu čekají již extraligové boje s týmem SK Frýdlant. „Bez Hanky Bartošové to budeme mít v závěrečné fázi soutěže moc těžké. Rády bychom si před play-off udržely třetí místo, a pak se budeme chtít probojovat do semifinále. Všechny ale víme, že už postup do play-off bude pro náš mladý tým dobrým výsledkem," řekl Karin Adámková.

Výsledky MČR – ženy U21
1. kolo: Adámková – Slezáková (KST Hluk) 4:2 (4, 7, -3, 7, -8, 6). Čtvrtfinále: Adámková – Čechová (Baník Havířov) 4:1 (-9, 8, 5, 5, 7). Semifinále: Adámková – Tomanová (TTC Rödinghauser) 4:1 (7, -8, 6, 6, 6). Finále: Adámková – Štefcová (Linz-Froschberg LZ) 4:2 (-8, -8, 4, 7, 6, 11).
MČR - ženy
1. kolo: D. Blašková – Pavlicová (KST Blansko) 4:3 (-5, 2, 8, -6, 6, -7, 3). Osmifinále: Adámková – Mynářová (SVS Hradec Králové) 2:4 (8, -14, -10, 8, -3, -7), D. Blašková – Harabaszová (Hodonín) 0:4 (-9, -7, -5, -3).
MČR – čtyřhra žen
Čtvrtfinále: D. Blašková (SK Frýdlant), Z. Blašková (El Niňo Praha) – Mikulcová (Řeznovice), Ságlová (Budapesti ERDÉ) 0:3 (-4, -7, -2), Adámková (SK Frýdlant), Tomanovská (Chesnay) – Poláková (Vlašim), Pavlišová (Blansko) 3:0 (5, 10, 9). Semifinále: Adámková, Tomanovská – Pěnkavová, Harabaszová (obě Hodonín) 2:3 (7, -7, -9, 8, -3).
MČR – smíšená čtyřhra
1. kolo: Adámková (SK Frýdlant), Karabec (Havířov) – Novotná (Hodonín), Kučera (Kotlářka) 3:0 (7, 9, 8). D. Blašková (SK Frýdlant), Pavlík (TJ Ostrava) – Tomanovská (Chesnay), F. Obešlo (El Niňo) 3:1 (5, 7, -9, 5). Osmifinále: Adámková, Karabec – Poláková (Vlašim), M. Obešlo (El Niňo) 3:2 (-8, 9, 9, -9, 11), D. Blašková, Pavlík – Harabaszová (Hodonín), David (Mühlhausen) 1:3 (-6, 9, -8, -4). Čtvrtfinále: Adámková, Karabec – David, Harabaszová 0:3 (-3, -6, -7).