Neděle patří milovníkům koní. V areálu Jezdeckého klubu Sviadnov se jede Velká cena Frýdku-Místku a 37. ročník Bezručova poháru. Pod kopcem Štandl poblíž silnice R56 se již v sobotu při prvních soutěžích sešla řada fandů parkurového skákání. „Jezdila jsem na koni v Odrách od dětských let. Skončila jsem v osmnácti letech. Pak jsem byla těhotná, takže jsem toho musela nechat,“ vzpomínala čtyřiašedesátiletá Danica Marečková z Frýdku-Místku, která do areálu zavítala s o tři roky mladším přítelem Jaroslavem Šodkem. „Chodíme tady každý rok. Teď jsme přijeli na kolech, dáme si pivko a díváme se. Jména jezdců neznáme, ale baví nás to. Je to hezký sport,“ poznamenal Šodek.

Opodál vzpomínali na svá mladá léta u koní dva důchodci. „Jsme bývalí jezdci. Kdysi jsme rajtovali, ale to už ani není pravda. Časy se změnily,“ uvedl sedmašedesátiletý důchodce, který nechtěl prozradit své jméno. „Ve městě byly kdysi dva jezdecké oddíly – Tatran Místek a Slezan Frýdek. V roce 1965 se spojily. Jezdili jsme na koních, které vyřazovala armáda,“ pravil.

Víkend ve sviadnovském areálu vyvrcholí v neděli odpoledne - do Bezručova poháru, který začne v 15 hodin, se přihlásilo celkem 53 dvojic.