Hattrickem a jednou přihrávkou se na destrukci soupeře nejvíce podílel šumperský kapitán Jiří Trávníček, čtyři body (2+2) zaznamenal i zkušený forvard Asperu Petr Matěj a také Jindřich Kamler (1+3). Kanonáda hostů se následně zastavila na jedenácti gólech. O vítězi nebylo pochyb již během první třetiny, kdy Šumperk zasypal poslední tým divize pěti zásahy. Domácí se pak poprvé střelecky prosadili až za beznadějného stavu 0:8 a nakonec se jim povedlo pouze třikrát kosmeticky zmírnit i tak vysokou porážku.

„Trochu jsme ze zápasu měli obavy, protože pár našich kluků muselo nastoupit se zdravotními problémy, ale naštěstí nám skvěle vyšel začátek a pak už se utkání v podstatě jenom dohrávalo. Soupeř působil docela odevzdaným dojmem a bylo vidět, že s dobrým výsledkem ani moc nepočítá,“ okomentoval ve zkratce sobotní zápas šumperský útočník Petr Matěj.

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - FbC Asper Šumperk 3:11 (0:5, 1:3, 2:3).

Branky a nahrávky: 40. Tomančák (Březina), 49. Štěrba (Matějka), 60. Dobeš (Štěrba) - 3. Kamler (Trávníček), 6. Venouš (Kamler), 17. Zapletal (Maixner), 17. Trávníček (Venouš), 20. Trávníček (Matěj), 30. Trávníček (Kamler), 31. Šíma (Matěj), 37. Matěj (Šíma), 44. Venouš (Kamler), 56. Matěj (Mannl), 57. Hruban (Maixner).
Rozhodčí: Sladký – Brus.
Vyloučení: 5:3, navíc Gamrot (Frýdek-Místek) osobní trest. Využití: 0:3.
Diváci: 43.

MIROSLAV PERGL