Atleti ze Slovenska přivezli devět medailí

Frýdek-Místek - Atletům TJ Slezan Frýdek-Místek se z kraje letošního roku daří. Juniorský chodec Roman Říha triumfoval na republikovém mistrovství v Praze. Medaili tam získala na tříkilometrové trati i dorostenka Vendula Radová.

11.2.2009

Roman ŘíhaFoto: Archiv/Roman Říha

Frýdecko-místeckým atletům se dařilo také na Slovensku, odkud si přivezli nakonec devět medailí.

Říha obhájil chodecký titul

V pražské hale na Strahově se konalo Mistrovství České republiky v chůzi mládežnických kategorií. Hlavním želízkem atletů TJ Slezan Frýdek-Místek byl junior Roman Říha na trati 5000 m, kde obhajoval loňský titul. Říha potvrdil nejen roli favorita, ale také svou výbornou formu, když zvítězil v novém oddílovém rekordu 21:55,62 minuty. Překvapivou bronzovou medaili vybojovala na trati 3000 m po výborném výkonu v novém osobním rekordu dorostenka Vendula Radová časem 18:22,24 min. Mezi staršími žačkami sbíraly zkušenosti frýdecko-místecké mladší žačky a vedly si výborně. Seřadily se od sedmého do desátého místa v pořadí Blanka Hünerová 20:22,15 min., za ní Veronika Siebeltová 20:28,56 min., Katka Siebeltová 20:43,06 min. a Natálie Závorková 21:00,56 minuty. Poslední tři si vylepšily osobní rekordy.

Devět cenných kovů z Mistrovství Moravy

V bratislavské hale Elán se konalo Mistrovství Moravy a Slezska a atleti TJ Slezan vybojovali 4 zlaté, 4 stříbrné a 1 bronzovou medaili. O dvě zlaté se postaral Peter Mikulenka. V běhu na 3000 m mu sice nevyšel útok na limit na halové mistrovství Evropy, ale časem 8:25,56 minuty jasně zvítězil. Vše si vynahradil o dvě hodiny později v běhu na 1500 m, kde opět v sólo závodě vylepšil oddílový rekord a dosáhl výborného času 3:52,17 min. Další zlato přidal žák Jakub Zemaník v běhu na 3000 m v čase 10:07,26 min. a dorostenec Martin Trybula v trojskoku výkonem 12,66 m. Ten vybojoval ještě stříbro ve výšce v novém oddílovém dorosteneckém rekordu (1,91 m). Další stříbro přidal mezi muži Miroslav Lepíček v běhu na 800 m a dorostenky Petra Čaganová na 1500 m a Nikola Horňáčková v dálce velice dobrým výkonem 5,20 m. Bronzovou medaili do sbírky přidala ve skoku o tyči dorostenka Veronika Moškořová. (zd)

11.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

AKTUALIZUJEME

Jednoho muže vlak zabil, druhého jiný vlak těžce zranil

13

Od neděle se mohou na horách tvořit sněhové jazyky

Janek Ledecký: Vánoční koncert bude letos mix hitů

Janek Ledecký chystá tradiční vánoční turné, na kterém posluchači uslyší písničky z nové desky. Ve středu 22. listopadu zavítá jedna z našich nejznámějších hudebních hvězd do divadelního sálu v třinecké Trisii. Koncert začne v 19 hodin, vstupenky se prodávají v cenovém rozmezí 390 až 450 korun.

Valcíři konečně slaví vítězství na půdě soupeře

Druholigoví fotbalisté Frýdku-Místku se konečně dočkali v letošním ročníku tříbodové radosti z trávníku svého soupeře.

Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.