Petr Lukeš po vynikajícím výkonu vybojoval stříbrnou medaili v běhu na 3 000 m. Loňský žákovský mistr republiky na této trati začal závod opatrněji, ale již na prvním kilometru šel do čela, začal stupňovat tempo a zcela tak roztrhal početné startovní pole. V polovině závodu mu však jeho největší soupeř Petr Kaminski z Havířova zezadu přišlápl nohu a Lukeš se ocitl na zemi. Než se zvedl a znovu se vrátil na trať, ztratil zhruba šedesát metrů a propadl se až na sedmou pozici.

Po velkém výkonu se znovu propracoval na medailové pozice a pomalu stahoval náskok vedoucího závodníka. Nakonec z toho bylo velice hezké druhé místo v osobním rekordu 9:18,47 minut. Velice dobře si vedl rovněž Michal Štefek, který se probojoval do finále na 60 m překážek, kde mu nový oddílový rekord 8,45 s stačil na 7. místo a stejné místo mu patřilo i ve finále skoku dalekého za výkon 6,21 m. Boje o sady medailí v dalších disciplínách pak úspěšně pokračovaly i v následující den.

Petr Lukeš v dramatickém souboji vybojoval bronzovou medaili v běhu na 1 500 m, když boj o stříbro prohrál jen o šest setin sekundy. Dokázal však porazit svého přemožitele z dvojnásobné trati Kaminského. Michal Štefek obsadil nepopulární čtvrté místo v trojskoku výkonem 13,01 m a devátým místem ho doplnil Martin Trybula v osobním rekordu 12,56 m. O titul přeborníka České republiky bojovali i chodci. Mezi juniory potvrdil svou formu Roman Říha, který na pětikilometrové trati vyhrál v novém oddílovém rekordu 22:59,09 minuty. Na dorostenky čekala trať 3 000 m a stříbro vybojovala Petra Kubačáková v osobním rekordu 19:17,84 minut.

Nezklamaly ani žákyně. Vendula Radová si rovněž vylepšila svůj osobní rekord na 19:24,55 minuty a došla na 8. místě. Hned za ní dorazila do cíle Simona Dresslerová v čase 20:16,56.

(zd)