V Palkovicích se totiž uskutečnil druhý ročník přátelského turnaje amatérských hráčů, který se konal pod záštitou Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice, obce Palkovice a organizátorem TJ Sokol Palkovice. Na turnaji si tak zahráli hráči z Palkovic, Myslíku, Kozlovic, Fryčovi, Brušperku, Kateřinic a Hukvald. „Tento turnaj byl posledním sportovním kláním, které zdejší Tělovýchovná jednota v projektu Palkovice žijí sportem pořádala ke stému výročí organizace," prozradil Petr Gřes, tajemník TJ Sokol Palkovice. Na třech kurtech se tak představilo dvaatřicet smíšených párů.

Předání ocenění.

Předání ocenění. Foto: Jiří Gřes

Do semifinále postoupili vždy vítězové základních skupin, ale bez ocenění nezůstali ani hráči na druhých a třetích místech ve skupinách. „Musím přiznat, že nás překvapil obrovský zájem hráčů o badminton. Zprvu jsme vůbec nepředpokládali, že bude takový velký zájem se zúčastnit. Dokonce jsme museli několika dalším zájemcům s politováním jejich účast odmítnout. Kapacita turnaje byla totiž naplněna. I tak jsme hráli od deváté hodiny ranní do páté hodiny odpolední. Obsazenost hráčů i samotná skladba lidí byla úžasná, pohodoví a přátelští sportovci se skvěle bavili. Všem hráčům patří poděkování za hru i samotnou atmosféru při turnaji," nechal se po turnaji slyšet Petr Gřes.

Vítězný tým Kozlíci z Kozlovic.

Vítězný tým Kozlíci z Kozlovic. Foto: Jiří Gřes

Pořadí turnaje: 1. Kozlíci (Kozlovice), 2. Přežít (Hukvaldy), 3. Amigos (Brušperk). Ve skupinách skončili nakonec druzí: Peldové, Nováci a Drtikolové. Třetí místa pak patřila Černobílým, Pupíkům a Badtomu. (pg)