Že to ale nebude vůbec jednoduché, na to poukazuje celá finálová série. Ta se za stavu 1:1 na zápasy přestěhovala do Frýdku-Místku, kde dorazila rovněž početná divácká kulisa, která hnala hráče domácího Klasiku za vítězstvím.

Bohužel v prvním utkání byla na hráčích Frýdku-Místku patrná nervozita a i kvůli několika chybám v obraně Klasik podlehl soupeři 5:9. .

To druhý sobotní duel nabídl fanouškům nevídané drama. Oba celky na zisk bodu reagovaly vzápětí stejnou mincí, takže po devíti odehraných směnách, za stavu 5:5, muselo o vítězi rozhodnout nastavení.

V něm prokázal Klasik obrovskou bojovnost, za kterou byl odměněn výhrou 11:10. Frýdečtí tak finálovou sérii srovnali na 2:2 a o vítězi 1. ligy se rozhodne v sobotu od 13 hodin na severu Čech. „Celá série je zatím nesmírně vyrovnaná,“ řekl po sobotním dvojzápase Matyáš Fous z Blesku Jablonec. „Zejména poslední zápas nemohl být těsnější, bohužel pro nás však se šťastným koncem pro Klasik. Samozřejmě nás mrzí, že jsme dnes nedokázali vyhrát obě utkání, ale aspoň tak budeme mít šanci získat titul před domácím publikem,“ dodal Fous.

Domácí Ondřej Hon si pochvaloval návštěvu na stadionu. „Divácká kulisa byla úžasná a nám nezbývá, než smeknout před diváky i soupeřem, a připravit se na rozhodující duel v Jablonci,“ uzavřel Hon.

(jab)