Tým vedený zkušeným Vladimírem Chlupem ukázal ve Frýdku své kvality a nakonec si odsud odvezl dvě jasné výhry.

Před úvodním duelem nechyběla státní hymna a ani slavnostní nadhoz. O ten se postaral náměstek primátora města Frýdek-Místek Pavel Machala. „Klasiku bych popřál, aby se mu na novém stadionu dařilo," přidal přání Machala. „A aby se mu v horizontu několika let povedl postup do nejvyšší soutěže. Také bych mu přál, aby se zdejší areál využíval co nejvíce."

Před návštěvou více jak tří stovek diváků šel Klasik v prvním zápase do vedení 1:0 hned v první směně a dlouho to vypadalo, že by se svým soupeřem mohl hrát vyrovnanou partii. Jenže v páté a šesté směně Blesk dokázal díky chybám frýdecko-místeckých baseballistů skórovat hned sedmkrát. Klasik ještě dokázal vzdorovat v sedmé směně, kdy se třemi body dostal na dostřel, jenže pak přišel v následné směně kolaps, ve které soupeř skóroval dokonce osmkrát. Tím Jablonečtí odskočili na jedenáctibodový rozdíl. Protože Klasik v dohrávce nedokázal stáhnout potřebné dva body, bylo utkání pro vysoký rozdíl ve skóre ukončeno.

Jestli v úvodním utkání sezony Klasik něco sráželo do kolen, tak to byly jednoznačně chyby v obraně. Se sedmi chybami se bohužel v baseballu nedá pomýšlet na vítězství. Trenér Maštalíř viděl důvod chyb hlavně v nervozitě. „Kluci byli hodně nervózní, protože přišlo mnoho fanoušků a tato nervozita se přenesla i do té hry. Bylo vidět, že mají svázané ruce."

Ve druhém střetnutí se již Frýdecko-Místečtí dokázali z předešlých chyb poučit. Bohužel ale ani tentokrát se nedokázali prosadit na pálce a nakonec si v utkání nepřipsal ani jeden bod. Naopak soupeř poctivě sbíral bod po bodu, aby se nakonec mohl radovat z výhry 9:0. K oběma výhrám si vystačil pouze se dvěma nadhazovači, protože jak Vladimír Chlup v prvním, tak Jiří Bouček ve druhém, odházeli Complete Game. „Přijeli jsme na hřiště týmu, o kterém jsme si mysleli, že má extraligové ambice. Že by mohl být tím druhým mužstvem, které by mohlo s Třebíči chtít postoupit do Extraligy. Ukázalo se však, že díra mezi 1. ligou a Extraligou je velká a pro Frýdek-Místek to zatím nebude to pravé ořechové. Budou ještě muset počkat a jejich hráči musí dozrát," řekl po dvojzápase hrající trenér Blesku Vladimír Chlup, který jinak vede extraligový tým Eagles Praha.

Šanci na reparát bude mít Klasik v neděli, kdy od 13 hodin hostí na svém hřišti pražský SaBaT. (jab)