VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Basketbalistky uspěly v polovině svých utkání

Frýdek-Místek – Dalšími zápasy pokračovaly frýdecko-místeckým basketbalistkám boje v letošní sezoně pod bezednými koši.

14.12.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Pavel Kacerovský

Zasloužené výhry minižákyň

Nově sestavené družstvo mladších minižákyň U11 hrálo svůj teprve druhý dvojzápas a dočkalo se zasloužených výher.

BK Frýdek-Místek - Basket Ostrava 26:18 a 22:12.

Body FM celkem: Mahdoňová 14, Báčová 13, Zátopková 11, Jenišťová 8, Baierová 2.

„Hned dvě vítězná utkání sehrály naše nejmladší basketbalistky na domácí palubovce. Začátek byl prima. Terka Jenišťová vybojovala u soupeře míč a po samostatném úniku to bylo 2:0. A pak se společně s Alčou Báčovou proměnily v dělostřeleckou rotu a obstřelovaly koš i desku. Moc pokusů, ale bohužel žádná trefa. Ostatní holky se k nepřesné střelbě přidaly, a proto v poločase soupeř vedl 8:7. Ve třetí čtvrtině holky vše napravily, avšak soupeř se nevzdával a srovnal stav na 14:14. Poslední čtvrtina byla už v režii Jany Zátopkové a Nikoly Mahdoňové, které své střelecké pokusy proměňovaly. První vítězství tak bylo na světě," radoval se trenér Ivo Částek.

Ve druhém utkání si domácí celek už v poločase vytvořil malý čtyřbodový náskok, který v dalším průběhu zápasu ještě zvyšoval. Na hřišti si pak herní dovednosti vyzkoušela všechna děvčata. Poprvé s družstvem hrály Markéta Venglářová, Eva Bašová a Adriana Lukácsová a když jejich počáteční tréma opadla, nebylo to vůbec špatné. Největším bojovníkem v těchto utkáních byla Lucka Muráriková. A i když dosud nedala koš, přestože ji trenér hlasitě povzbuzoval, v obraně byla pro ostatní velikým příkladem. „Děvčatům patří dík za předvedený výkon, dvě výhry jim pak jsou tou nejlepší odměnou," přidal pochvalu Ivo Částek.

Kadetky vyhrály na suverénním Brnem

BK Frýdek-Místek - BK Brno B 78:70.

Body FM: Lukácsová 19, Folvarčná 17, Broskevičová 16, Káňová 10, Šenkeříková 7, Tovaryšová 2, Čapatá 2, Ludková 2.

Ve Frýdku na sebe narazili soupeři z horní části tabulky. Frýdecko-místecké hráčky přivítaly basketbalistky dosud neporaženého Brna. Přestože soupeř ještě v soutěži neprohrál, neměly díky rostoucí formě důvod mít předem poraženeckou náladu. Naopak, děvčata byla odhodlána dát do utkání vše a sérii vítězných utkání soupeře přerušit. Začátek byl vyrovnaný a na obou stranách se střídaly neproměněné šance s krásnými útoky s úspěšným zakončením. Hra byla od začátku zajímavá a pohledná. První desetiminutovka dopadla o dva body lépe pro domácí. „Do druhé části jsme vykročili poněkud klidněji a s vědomím, že utkání je určitě hratelné, pokud ale nebudeme tvořit chyby. Výsledek jsme ještě vylepšili a poločas skončil 46:39. Do třetí čtvrtiny jsme pak nastoupili s odhodláním náskok ještě navýšit a soupeři tak připravit první porážku. Po třetí čtvrtině jsme vedli už o patnáct bodů. Nutno však dodat, že stylem hry pod košem a chybami v doskoku, zejména obranném, jsme ukázali naše slabé místo. V poslední čtvrtině jsme poněkud sebeuspokojení hráli velmi chaoticky a po odstoupení Folvarčné s pěti osobními chybami se pod naším košem začal více prosazovat soupeř, který přesnou střelbou dotahoval. Pohledné a bojové utkání vyšlo nakonec lépe našemu družstvu a po trojce Broskevičové jsme zaslouženě zvítězili. Za předvedený výsledek a hru je třeba pochválit celý tým, stále však je co zlepšovat v obranném doskakování," hodnotil průběh a výsledek utkání asistent trenéra Bohumír Přebinda.

BK Frýdek-Místek - BK Žďár nad Sázavou 52:60.

Body FM: Káňová 11, Šenkeříková 11, Lukácsová 10, Broskevičová 9, Folvarčná 4, Čapatá 3, Sittová 2.

Další utkání sehrály domácí hráčky s dosud nejlepším celkem soutěže BK Žďár nad Sázavou. Do zápasu nastoupily po předchozím vítězství s vědomím, že není co ztratit. Jejich cílem bylo zopakovat předešlý výkon znovu a zvítězit. Tentokrát byl soupeř herně jiný a od začátku dotahovaly jeho hubený náskok. Slabinami jejich hry byly nedostatky v doskocích a obraně. Soupeř byl sice rychlejší, ale tříbodové hody Broskevičové pomohly udržet s ním krok. Po první desetiminutovce byl na ukazateli nerozhodný stav 19:19. Začátek druhé části vyšel lépe domácímu týmu a ten si udržoval malý náskok až do konce poločasu, který skončil 34:30. Třetí desetiminutovka však domácím děvčatům vůbec nevyšla, byla opakem prvních dvou, a bez kvalitní obrany a obranného doskoku je soupeř úplně z hřiště vymazal. Soupeř ji vyhrál 10:22 a otočil vývoj skóre ve svůj prospěch. Poslední část hry byla chudá na proměněné koše a v zápalu boje se vytratila koncentrovanost na obou stranách. A přestože domácí hráčky v závěru přidaly a zlepšily hru, soupeř si již náskok udržel.

„Za předvedenou bojovnost a vyrovnanou partii s prvním týmem tabulky musíme pochválit všechna naše děvčata, ale opět je potřeba zdůraznit, že bez dobré obrany a rychlého návratu z útoku zpět do ní nelze zvítězit. V osobních chybách vede soutěž naše Folvarčná, která i v tomto zápase odehrála jen necelé tři čtvrtiny, než se vyfaulovala. Je potřeba zdůraznit, že klíčová hráčka, sedící na lavičce po dobu téměř poloviny utkání, je pro tým velkým oslabením a potom se vítězí jen těžce," doplnil asistent trenéra Přebinda.

Ligové žákyně úspěšné jen z poloviny

BK Frýdek-Místek - Jiskra Kyjov 74:23

Úspěšnost mladších žákyň byla opět padesátiprocentní. První utkání proti Kyjovu skončilo jejich výhrou, kdy po celou dobu vysoko vedly a ani na chvilku nedaly kyjovským hráčkám šanci pomýšlet na úspěch. „Tentokrát jsem měl dobrý pocit z naší obranné činnosti. Dobré zdvojování soupeřek a výborné doskoky pod oběma koši nám dávaly další a další možnosti zvyšovat náskok. Losertová Šimíčková a Kučerová táhly družstvo bodově, Hudcová a Zubková skvěle bránily rozehrávku soupeřek, ale větší odvaha a naběhnutí do dobrých pozic jim stále ještě chybí. Proto se tak, jak by měly, bodově neprosazují. Stejně jako Marková, která je ale po nemoci. Plně se však projevila naše stará bolest, hráčky opět neproměňovaly vyložené šance z prostoru pod košem," komentoval hru svých svěřenkyň trenér Miroslav Charvát.

BK Frýdek-Místek - BK Brno 45:54

Následující utkání s Brnem vypadalo ze začátku velmi nadějně. Ale s přibývajícím časem produkovaly domácí basketbalistky stále více chyb, čehož zkušený soupeř dokonale využil. „Pořád hráčkám opakuji, že soustředění se na hru po celé utkání je důležité, ale jako bych hrách na stěnu házel. Co to je platné, když se pak hráčka za chybu omluví. To už je ale pozdě, protože soupeř nám právě dal další koš. K tomu si přidejme žalostné proměňování trestných hodů (25%) a nepříznivý výsledek je tady. V neděli se k hranici deseti vstřelených bodů přiblížily jen tři hráčky – Sommerová, Losertová a Šimíčková. Prohra s Brnem byla podle mne zbytečná," zlobil se po utkání trenér Charvát.

Body FM za oba zápasy: Šimíčková 22, Losertová 20, Kučerová 19, Konvičná 10, Ručková 8, Hudcová 8, Sommerová 7, Kučná 7, Marková 5, Zmeškalová 5, Goluchová, Kovalová a Zubková po 2.

Mladší minižákyně na celek Ostravy nestačily

BK Frýdek-Místek - SBŠ Ostrava A 35:60 a 43:90

Body FM celkem: Riedelová 26, Ručková 23, Vojkovská 14, Kuběnová 8, Zátopková 3, Mahdoňová 2, Bačová 2.

Frýdecké mladší minižákyně přivítaly na domácím hřišti velmi silného soupeře z ostravské SBŠ. „Nevím, jestli byl výkon našich hráček poznamenán přicházející vánoční atmosférou, nebo je toho už na naše děvčata hodně, ale oba zápasy byly jako na houpačce. Chvílemi jsme drželi se soupeřem krok a dělali mu nemalé problémy, jindy jsme zase jen odevzdaně přijímali obdržené koše. To se projevilo na výsledném skóre," popsal výkon děvčat asistent trenéra Lukáš Peter a dodal: „Za celá dvě utkání jsme měli jen čtyři fauly. To svědčí o naprosto nedostatečné obraně. Nebudu moc hodnotit hru jako takovou, rád bych se vyjádřil k přístupu některých děvčat k utkáním. Jestliže opravdu chceme začít vyhrávat, je nutné, aby výkon týmu podpořily všechny hráčky. Pokud byť jen jediná hráčka neodehraje zápas zodpovědně a s plným nasazením, poškodí tím celý tým. Byl bych rád, aby si po zápase v šatně, po hodnocení trenérů, děvčata mezi sebou sama řekla, co bylo špatně a co a jak by se mělo pro příště zlepšit."

Trenér Ostravy Martin Chmiel ocenil výkon domácích hráček Ručkové a Vojkovské, které dělaly jeho týmu největší problémy. Přiznal také, že jeho hráčky odehrály obě utkání v tréninkovém tempu a o výsledky se nemusel obávat.

Ženy z Havířova s prázdnou

BK Havířov - BK Frýdek-Místek 64:45

Body FM: Nováková 21, M. Schäferová 10, Olejníková 6, Janošcová 4, Bonková 2, Šebestová 2.

„Do utkání jsme nenastoupily v plné síle, téměř polovinu našeho družstva trápí viróza. Oba týmy se moc dobře znají, proto hrály to, co vždycky. V útoku jsme ale musely vyvinout mnoho sil k překonání výborné havířovské obrany. Naše obrana byla také dobrá, přesto jsme často neubránily jejich podkošové hráčky, které nás převyšovaly o mnoho centimetrů a nasázely nám většinu košů," vysvětlila příčinu prohry hrající trenérka Markéta Schäferová. (kot)

Autor: Redakce

14.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 12 200 Kč Obsluha zařízení (kromě lakovacích) na povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů OBSLUHA POBRONZOVACÍCH LINEK A POMOCNÝCH ZAŘÍZENÍ (ZamK). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: B15 (ZamK) a:7/11/2017, Požadujeme: zručnost, samostatnost, pečlivost., Životopisy zasílat na email: jan.pszczolka@kern-dr.cz.. Pracoviště: Kern s.r.o., 739 61 Třinec 1. Informace: Jan Pszczolka, +420 777 779 556(po-pá7-14.00hod.). Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 13 500 Kč Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče PRACOVNÍK/-ICE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH - PEČOVATEL/-KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 16500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Zástup za dlouhodobou nemocenskou s možností prodloužení., Výhodou - kurz pracovníka v soc. službách (možnost dodělat po nástupu), ŘP sk. B., Předem volat na tel. č.: 558 993 755 nebo 558 993 754 a domluvit si schůzku., Pracoviště: Třinec a okolí. Pracoviště: Pečovatelská služba, Štefánikova, č.p. 1173, 739 61 Třinec 1. Informace: Kateřina Michálková, +420 558 993 755,558 993 754. Výroba - Výroba Brusič nástrojů a kovů 18 000 Kč Brusiči nástrojů a kovů ZÁMEČNÍK - BRUSIČ. Požadované vzdělání: nižší střední. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: A11 z:21/9/2018, Práce ve 2 směnném provozu (06:00-14:00 hod.; 14:00-22:00 hod.), Náplň práce: , - broušení nerezových dílců uhlovou ruční bruskou, - broušení vzduchovými bruskami a kartáči, - obsluha pásové brusky., Požadujeme: , - SOU nebo SŠ, - manuální zručnost, spolehlivost, flexibilitu, samostatnost a týmovou spolupráci., Nabízíme: , - zázemí stabilní mezinárodní společnosti s 25 letou tradicí na českém trhu, - finanční ohodnocení dle významu pozice, příplatky za odpolední směnu, bonusový systém (odměny za docházku, pololetní a roční odměny), - práci na HPP a nástup ihned, - moderní, čisté a příjemné pracovní prostředí, - přátelský kolektiv, - široké spektrum zaměstnaneckých výhod., Zaměstnanecké výhody:, - týden dovolené navíc, stravenky, jazykové a odborné vzdělávání, - penzijní připojištění/životní pojištění, letní pitný režim, firemní akce., V případě Vašeho zájmu posílejte prosím Váš strukturovaný životopis v ČJ s označením „Brusič“, na výše uvedenou e-mailovou adresu.. Pracoviště: Blanco professional cz, spol. s r. o.- prac. chlebovice, Příborská, č.p. 258, 739 42 Frýdek-Místek 8. Informace: Michaela Čecháčková, . Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 30 000 Kč Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) ŘIDIČ/-KA SK. B PRO MEZINÁRODNÍ DOPRAVU. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DPP, možnost změny na PS, Požadujeme - ŘP sk. B, praxe v řízení min. 1 rok, znalost AJ nebo NJ výhodou., Životopis zaslat na e-mailovou adresu: prace-kpmaty@seznam.cz , Pracoviště - Evropa. Pracoviště: Kp maty service s.r.o. - provozovna písečná, 739 91 Jablunkov. Informace: Filip Szkandera, +420 737 975 184.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Martin Adamský, jediný střelec Ocelářů na ledě Liberce.

Hokejisté padli i v Liberci. Nedávají góly

Třinec se zvolna zvedá ode dna.

Třinec opustil sestupovou zónu

Lázeňská kúra Ocelářům svědčila

Třinec /FOTO/ – Hokejistům Třince prostředí největšího lázeňského města v zemi skutečně svědčí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT