Na začátku letošní sezony zřídil Basketbalový klub Frýdek-Místek přípravku pro dívky narozené v roce 2000 až 2002.

„Hlavním záměrem bylo, aby děvčata těchto ročníků doplnila pětici stávajících hráček, které již pod vedením trenérské dvojice Miroslav Charvát a Josef Ručka hrály a trénovaly. Od nadcházející sezony by tak měl vzniknout tým, který bude pokračovat v mistrovských soutěžích," prozradil trenér mladých basketbalových nadějí Josef Ručka.

Přípravka BK Frýdek-Místek trénuje pod vedením trenérského dua Petr Aleksa a Pavla Nováková. Oba trenéři vyžadovali po všech dívkách větší náročnost, než tomu bylo v basketbalovém kroužku, do kterého holky chodily na 1. ZŠ rok předtím. Tímto sítem však zdaleka ne všechny prošly.

„První měsíce jsme se zaměřili na základy atletiky a driblinkové drily. Hlavně atletika byla pro holky velice náročná. Hráčky jsme naučili správně běhat, dýchat a koordinovat své pohyby. Často toho měly plné zuby, ale zvládaly to. V další fázi jsme se zaměřili na práci s míčem. Za tuto činnost musím všechny hráčky pochválit, jelikož v jejich zlepšení v takové míře jsme vůbec nedoufali a naopak jsme tím byli mile překvapeni. V poslední třetině letošní sezóny trénujeme cvičení zaměřená na přihrávku, souhru dvou hráček a zakončení střelbou na koš z dvojtaktu. Tady máme stále ještě co zlepšovat," prozradil trenér Petr Aleksa.

Na trénincích dávají trenéři také prostor relaxaci formou her a soutěží s míčem.

„Nejoblíbenější je u děvčat hra na vlka a ovečky, vybíjená a vychytávaná. Pro další období je potřeba v hráčkách udržet stejný zápal a nasazení, které předvádějí na trénincích a o které se snaží i v mistrovských utkáních skutečné soutěže. Při zápasech je vede trenér Josef Ručka. Všichni věří, že se děvčata budou i nadále zlepšovat, že půjdou kupředu se svými basketbalovými schopnostmi a že dokážou navázat na vynikající výsledky jejich starších kolegyň z basketbalového klubu," doplnil Jindřich Kotas z frýdecko-místeckého basketbalového klubu. (leks)