Basketbalové soutěže jsou v plném proudu

Frýdek-Místek – Basketbalistům BK Frýdek-Místek pokračovaly mistrovské boje.

11.10.2012

Ilustrační foto.Foto: Pavel Kacerovský

Mladší žákyně poprvé zvítězily

První dvojzápas v nové sezoně odehrála v žákovské lize mladších žaček děvčata z frýdecko-místeckého basketbalového klubu a dosáhla jednoho vítězství.

Frýdecké žákyně nejprve odehrály mistrovské utkání na horké palubovce Brna. I když s tímto soupeřem v přípravném utkání na turnaji odehrála vyrovnaný zápas, tak se to tentokrát nepodařilo zopakovat. Soupeř už byl v silnější sestavě, hostům naopak chyběly Drabíková se Zmeškalovou. Jen první a čtvrtou čtvrtinu sehrála frýdecká děvčata celkem vyrovnaně. Jinak byl soupeř nad jejich síly. Kromě špatné střelby jim nešly ani trestné hody, těch proměněných byla jen čtvrtina.

BK Brno - BK Frýdek-Místek 58:28

Body FM: Kučná a Kučerová 6, Losertová 4, Marková, Ručková 3, Hudcová, Šimíčková a Maléřová 2.

Ve druhém zápase v Kyjově to bylo pro frýdecké basketbalistky povinné vítězství. „Ale i přes výhru měly naše dívky další množství nevyužitých vyložených šancí - při nájezdu na koš i při doskocích. Při naší výškové převaze je to trestuhodné. V jiných zápasech by se nám to nemuselo vyplatit. Minimálně jsme tak přišli o dalších třicet bodů. Ve střelbě trestných hodů už byla děvčata lepší, proměnila jich rovnou polovinu," řekl po návratu trenér Miroslav Charvát.

Jiskra Kyjov - BK Frýdek-Místek 22:57

Body FM: Kučerová 11, Šimíčková 9, Hudcová 8, Ručková 7, Marková a Konvičná 6, Losertová 4, Kučná, Zubková a Maléřová 2.

Minižákyně nestačily na Příbor

BK Příbor - BK Frýdek-Místek 28:27 a 47:31

„První zápas se odehrával v pomalejším tempu. My i soupeř jsme zkoušeli, co si kdo může dovolit. První čtvrtina byla vyrovnaná, druhou jsme však prohráli o jedenáct bodů. Holky pak po poločase zaťaly zuby a bojovaly. Dokonce ve čtvrté čtvrtině srovnaly až na 25:25. Poté však soupeřkám nechaly dát jednoduchý koš a k tomu ještě trestný hod. Pak stačily dát už jen jeden koš. Takže prohrály smolně o jediný bod," konstatoval s lítostí trenér Marek Nogol.

Druhý zápas pak popsal takto: „Začalo se svižně, ale my jsme se drželi jenom první tři minuty. Poté holky začaly ztrácet míče, nahrávat soupeřům balón přímo do rukou, a tak je nechaly dát hodně jednoduchých košů z rychlého protiútoku. Proto jsme v poločase prohrávali 27:12. Ve druhé půli se toho moc nezměnilo. Nevím, jestli holky už nemohly, ale na můj vkus měly hodně zbytečných ztrát, a to jen proto, že při driblingu sledovaly balón a neviděly své spoluhráčky. Musíme se snažit napravit to, co jsme udělali špatně. Například v obraně ubránit protihráčku. Jinak všem holkám děkuji za některé pěkné akce, předvedené v obou utkáních."

Kadetky nestačily na Krnov

Frýdeké kadetky prohrály v utkání dorostenecké ligy v Krnově po nevýrazném výkonu a nenavázaly tak na úspěšnou loňskou sezonu. Trenéři výkon svého družstva raději ani nekomentovali.

TJ Lokomotiva Krnov - BK Frýdek-Místek 94:56

Vysoká porážka ženského celku

Frýdecké ženy odehrály mistrovské utkání proti Havířovu. Jedinou domácí hráčkou, která se výrazněji prosadila, byla Petra Nováková.

BK Frýdek-Místek - BK Havířov 37:78

Body FM: Nováková 20, M. Schäferová 5, Šimoňáková 4, Ševčíková 3, Bonková 3, Šebestová 2.

Na další domácí basketbalové zápasy se můžete přijít podívat do sportovní haly SPŠ v Místku v sobotu a v neděli 13. a 14. října, kdy se v žákovské lize U15 utkají starší žákyně BK Frýdek-Místek s týmy BK Panter Javorník a SBŠ Ostrava. (kot)

11.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 12 200 Kč

Zahradníci floristé a květináři ZAHRADNÍK/CE - PRODAVAČ/KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: A11 a:23/4/2018, Zahradnická výroba, pěstování. Náplní práce je prodej rostlin a zahradního sortimentu, vazba květin, věnců a kytic. Vyučení a praxe v zahradnictví/květinářství vítány (určují výši mzdy). Životopis prosím zašlete na e-mail: zahradnictvi.koreny@seznam.cz. Pracoviště: Ing. michal kořený - provozovna baška 302, 739 01 Baška. Informace: Michal Kořený, +420 777 612 320.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 18 800 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) KUCHAŘ/KA. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: A16 z:30/1/2018 a:23/4/2018, Práce na HPP, na dobu určitou. Pracovní doba - krátký, dlouhý týden., Požadujeme:, - praxi v oboru min. 2 roky, - flexibilitu, samostatnost, loajalitu, kreativitu, schopnost se učit novým věcem, znalost české kuchyně, Nabízíme:, - ubytování, personální stravu, po zkušební době prémie, Kontakt e-mailem viz výše.. Pracoviště: Hotel travný, s.r.o. - pražmo 88, 739 04 Pražmo. Informace: Markéta Benová, +420 773 278 890.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Podlahář, dlaždič 14 000 Kč

Podlaháři (kromě parketářů) POMOCNÍCI PODLAHÁŘE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Aktualizace 23. 4. 2018, 19. 3. 2018, Požadujeme - ŘP sk. B, ochota cestovat v rámci celé ČR., Možnost domluvy i zkráceného úvazku., Práce na stavbách při pokládce podlahy, pokládka EPOXY a PUR stěrek., Vhodné i pro absolventy., Výše mzdy a osobní příplatky dle délky praxe a pracovních zkušeností., Životopis zaslat na e-mailovou adresu: marketing@benefitfloors.cz. Pracoviště: Benefitfloors, s.r.o. - oldřichovice, 739 61 Třinec 1. Informace: Homová, +420 739 660 095.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 19 000 Kč

Všeobecné sestry s osvědčením VŠEOBECNÁ SESTRA S OSVĚDČENÍM. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: C04 a:16/3/2018, Osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu v oboru všeobecná sestra., Kontakt - telefonicky - denně 7-14 hod., e-mailem viz výše.. Pracoviště: Beskydské rehabilitační centrum, spol. s r.o., 739 12 Čeladná. Informace: Lenka Uhlářová, +420 558 616 298.

Vládní návštěva Moravskoslezského kraje, 25. dubna 2018 - zastávka v Gutech, u místa kde vyhořel Kostel Božího Těla. Premiéra Andreje Babiše a ministry společně s hejtmanem Ivo Vondrákem doprovázela i starostka Třince Věra Palkovská.
16

Blesková návštěva třineckých Gutů

Řidiče čeká dopravní omezení

Přestavba Staroměstského jezu finišuje, práce vyjdou na padesát milionů

/FOTOGALERIE/ Přestavba Staroměstského jezu, který se nachází v blízkosti místecké restaurace U Splavu, se chýlí ke konci.

Policisté zadrželi muže, který znásilnil cyklistku

Policisté ve čtvrtek zadrželi muže, který je podezřelý z úterního sexuálního zločinu ve Vratimově na Ostravsku.

Kamionem najedu do dětí, hrozil mladík z Ostravy. V plánu měl i natočení videa

Mladík z Ostravy po sobě chtěl zanechat spoušť v podobě rozmačkaných lebek. Kamionem najedu do dětí, hrozil na internetu. Vzorem mu byl terorista z Nice a Hepnarová.

V hrádeckém parčíku budou i obří šachy

Na jedné straně atraktivní parčík, který bývá i místem svatebních obřadů, na straně druhé reprezentativní stavení obecního úřadu s poštou, obchodem i lékařem. Mezi nimi částečně asfaltová a z části dlážděná plocha veřejného prostranství. Už brzy bude vše jinak.