„Tenhle turnaj máme strašně rádi a doufáme, že se v něm udržíme co nejdéle,“ přál si Perušič po pátečním vítězství 2:0 nad Španěly Herrerou a Gavirou v základní skupině. Podařilo se, Češi si pobyt v Dolních Vítkovicích prodloužili do neděle.

V sobotním čtvrtfinále porazili 2:1 katarské hvězdy Cherifa a Ahmeda, kteří jsou bronzovými medailisty z loňské olympiády v Tokiu, a v semifinále pak podruhé Herreru s Gavirou 2:0, když druhé dějství zakončili až desátým mečbolem za stavu 35:34.

David Schweiner (na snímku) se raduje, s Ondřejem Perušičem si i letos zahrají finále J&T Banka Ostrava Beach Pro. Češi v semifinále porazili španělskou dvojici Pablo Herrera Allepuz, Adrian Gavira Collado 2:0.
Fantazie na ostravské pláži! Perušič a Schweiner jsou ve finále. Podívejte se

„Je to typ domácího turnaje se skvělou atmosférou, a když už někomu čelit, tak právě v Ostravě. Tady pravidelně hrajeme dobře, diváci nás ženou dopředu,“ prozradil Perušič. České jedničky v minulosti pod vysokými pecemi obsadily čtvrté (2018) a dvakrát druhé místo (2019, 2021). Čím to, že do finále došly i letos?

 „Neuvěřitelné!“ usmíval se Schweiner po semifinále a rukou ukázal na tribuny. „Támhle tou obrovskou věcí pro několik tisíc diváků a těmi fanoušky vevnitř,“ poděkoval za bouřlivou podporu. V davu byli i jejich nejbližší. „Naše partnerky a rodiny se tady trousí už od čtvrtka. Někdo přijel v pátek, někdo v sobotu, tak různě. Hujerovi se mísí,“ s úsměvem prozradil Schweiner po pátečním postupu do čtvrtfinále.

Český běh žen, 28.5.2022 v Ostravě.
Davy závodnic v Ostravě zastavily dopravu, Český běh žen slavil 10. výročí

V roce 2019 podlehli Češi v ostravském finále páru Mol - Sörum 1:2, oplatí jim to letos? „Není těžší soupeř. Norové dlouhodobě předvádějí, že jejich hra je stabilní a hlavně jejich obrana v čele s Andersem Molem na bloku je nekompromisní. Bude těžké přejít přes něj, ale když projdeme, budeme mít šanci na úspěch," představil Perušič jejich posledního soupeře.

„Jestli ta šance někde je, tak bychom to měli udělat v Ostravě, protože lepší turnaj pro nás asi není," doplnil Schweiner svého spoluhráče.