Po úvodním mítinku, který se v sobotu konal v Hustopečích a vyhráli ho Rus Uchov a Ukrajinka Palamarová, se většina atletů včera přesunula do Třince. Z ohlášených skokanů nedorazila jen Češka Iva Straková, která se zranila. Soutěž žen na Beskydské laťce vyhrála Barbora Laláková nejlepším českým výkonem letošního roku 197 cm. Už výkonem o dva centimetry nižším si zajistila účast na letošních olympijských hrách v čínském Pekingu.

„Dostat se na olympiádu byl můj prvořadý cíl. Tam chce každý, a když jsem skočila těch 193, tak jsem za potlesku báječných diváků dala i ten limit,“ usmívala se šestadvacetiletá výškařka. Druhou příčku obsadila včera v Třinci atletka SSK Vítkovice Romana Dubnova, která pokořila laťku, stejně jako třetí Ruska Viktoria Kljuginová, ve výšce 190 cm. Ruska ovšem na rozdíl od ostravské atletky zaváhala ve výšce 187 cm.

„Je to trošinku zklamání, protože jsem na těch 193 centimetrů určitě měla,“ přiznala Dubnova, která už v prvním závodě Moravské výškařské tour skočila limit pro halové mistrovství Evropy ve Valencii – 192 cm.

Beskydská laťka – ženy:

1. Laláková 197,

2. Dubnova (obě ČR) 190,

3. Kljuginová (Rus.) 190,

4. Gyorffyová (Maď.) 190.