V nejvyšší soutěži dospělých se udrželo jedno ze dvou družstev Beskydské šachové školy. „Přesto, že jeden tým padá do 1. ligy, tak byl úkol splněn. Jedná se totiž o družstvo nadějných juniorů, kteří za tuto sezonu nabrali ohromné množství zkušeností a někteří se dostali i do A mužstva,“ řekl pro Deník ředitel Beskydské šachové školy Petr Záruba.

Ve druhé lize startovalo C družstvo, které dosáhlo výborného výsledku a o jediný zápasový bod skončilo druhé. Medaili za třetí místo získali beskydští šachisté v krajském přeboru. Čtvrtý pak skončil tým D v krajské soutěži i výběr E v okresním přeboru.

Kromě soutěží dospělých se dohrály taky soutěže mládeže. A i tady byla Beskydská šachová škola medailová. V nejvyšší extralize mládeže družstvo A dokonce obhájilo zlato. „Tentokrát to však už nebylo tak jednoduché a nepovedl se nám stoprocentní bodový zisk z minulé sezony,“ řekl Záruba. Mládežnické družstvo B skončilo druhé v 1. lize mládeže, kde prohrálo v přímém souboji o první místo.

Sezona skončila, šachisté už ale ladí formu na tu příští. „Budeme pokračovat v tréninku, Beskydská šachová škola zároveň připravuje i několik turnajů a aktivit pro začátečníky. Třeba prázdninový seriál turnajů o Krále a královnu, který se bude konat 12.7. a 22.8.,“ dodal Petr Záruba.