„Celý zápas byl jako na houpačce. Byl o tom, kdo dá lepší servis a kdo ho ustojí,“ vrátil se trenér Black Volley Michal Provazník k jeho průběhu. „Oba týmy se předháněly, kdo bude agresivnější na podání, což se ukázalo, že je znovu klíčová zbraň všech týmů v celé lize,“ souhlasil domácí kouč Zdeněk Sklenář.

Zápas 9. kola extraligy volejbalistů Black Volley Beskydy - Benátky nad Jizerou 3:0. Fotogalerie Jaroslava Obsadného je z derby VK Ostrava - Black Volley Beskydy 1:3.
Beskydy doma s předposledním nezaváhaly. Potvrdí roli favorita i v hale Zlína?

Na esa z podání Beskydy soupeře porazily 13:7, ale o výsledku se rozhodovalo v pátém dějství. Beskydy ho začaly lépe, rychle vedly 5:1. „Bohužel, neustáli jsme ten tlak a nehráli celý zápas stejně. Ty výpadky nás podle mě stály vítězství,“ konstatoval Michal Provazník poté, co jeho tým ve zkráceném tie-breaku nakonec soupeři podlehl 11:15 a do tabulky si připsal bod.

Celkem jich Beskydy mají 14, ve třináctičlenném pelotonu se drží na 8. místě. V sobotu přivítají na domácí palubovce šesté Aero Odolena Voda.

„Jsem rád, že nakonec jsme šťastnější a že to nebylo jenom díky podání, ale především celým týmovým pojetím naší hry,“ radoval se ze zisku dvou bodů Zdeněk Sklenář, trenér Zlína, jemuž v tabulce patří 11. příčka.

Extraliga volejbalistů – 10. kolo:

Fatra Zlín - Black Volley Beskydy 3:2 (25, -14, 21, -21, 11)

Rozhodčí: Možnár a Spáčil, čas: 132 min., diváci: 321.

Zlín: Čechmánek 10, Římal 27, Boyanov 4, Pražák 10, Truong 5, Kozak 12, libero Viceník – Toman 7, Gálík, Žák 2, Šulc. Trenér: Zdeněk Sklenář.

Beskydy: Mišek 2, Koloušek 13, Guimaraes 10, Perry 15, Benda 20, Danylov 1, libero Krejčíček – Klimeš 9, Sztolarik 11, Hilšer, Přibyl 2. Trenér: Michal Provazník.