„Do utkání se Starým Městem jsme vstupovali s motivací vrátit soupeři porážku z prvního vzájemného zápasu a dále jsme chtěli udržet první příčku v tabulce,“ řekl kouč Black Volley Beskydy Přemysl Kubala. Ten dal poprvé v této sezoně šanci nové posile nahrávači Tomáši Hollému. „Především jeho souhra s Vašutem dělala soupeři největší problém. Navíc nám výborně fungovala obrana, čemuž výrazně pomohl náš tlak na servisu a soupeře jsme tak v podstatě nepustili do hry,“ dodal Kubala po hladké výhře 3:0. Jedna věc ale frýdecko-místeckého trenéra po utkání se Starým Městem mrzela. "Bohužel v posledním míči zápasu špatně došlápl Hollý na spoluhráče a udělal si výron v kotníku, takže jsme museli na další zápas opět změnit sestavu," hlesl Kubala.

Naopak v duelu s rezervou extraligového Brna se čekal o něco tužší boj, jelikož první vzájemný zápas na palubovce soupeře skončil výhrou Beskyd 3:2. „I nyní hrál soupeř velmi odvážně a především na servise často až na hraně rizika. Po prohraném prvním setu se do hry místo Borovského a Vašuta dostali Srkal s Prokůpkem a po nevýrazné polovině úvodní sady je ještě následoval mladíček Pospíšil. Ten šel na plac místo zkušeného smečaře Bohačíka. Teprve ale až návrat Vašuta zpět do hřiště učinil konec našim obměnám v sestavě," prozradil kouč Black Volley Beskydy.

V této ustálené sestavě se domácí tým konečně rozehrál ke stabilizovanému výkonu a hostující mladíky přehrával především důraznou obranou na síti. "V zápase jsme i tak vyrobili až příliš nevynucených chyb v útoku, takže jediné pozitivum snad byla již výše zmíněna obrana a nasazení a v neposlední řadě výhra za tři body a udržení prvního místa," hodnotil druhý domácí duel Přemysl Kubala.

Obě výhry tak nadále drží Beskydy na první příčce průběžné prvoligové tabulky. Zda si ji svěřenci trenéra Přemysla Kubaly udrží, o tom rozhodnou závěrečné dvojzápasy základní části.

Beskydy nejprve odehrají v pátek 19. ledna zápas na palubovce Velkého Meziříčí, o den později pak půjde v Dobřichovicích o přímý souboj kdo s koho. Toto utkání je na pořadu v 17 hodin.

volejbal_tabulka_Beskydy