„Do zápasu v Praze jsme vstoupili velmi koncentrovaně a spolehlivě plnili taktické pokyny. Velmi účinný byl především náš plachtící servis a následná obrana na síti. Poprvé se v základní sestavě objevila naše nejnovější posila, a to přihrávající polský smečař Mateusz Kukulski. Se svou premiérou se popasoval velmi dobře a zvláště v útočné činnosti byl velmi úspěšný. Byť byly dva sety bodově celkem vyrovnané, opticky zápas odpovídal stavu 3:0 pro náš tým a nebýt zbytečných nevynucených chyb, tak by sety byly určitě ještě přesvědčivější," řekl Kubala.

V Dobřichovicích se ale frýdecko-místeckým volejbalistům výsledkově nedařilo. „Dobřichovičtí mají tým složený ze starších, nicméně o to víc zkušených hráčů. Od začátku vstupovali domácí do zápasu s tím, že potřebují každý bod na jistotu play-off. Nám by vítězství za tři body zase zaručovalo jistotu prvního místa po dlouhodobé části, takže oba týmy měly o co hrát," začal s hodnocením Přemysl Kubala.

„Domácí velmi dobře podávali a v obraně v poli jsme trochu bojovali s malou výškou stropu, která se opravdu nehodí pro volejbal takovéto úrovně. Delší výměny jsou zde díky tomu bohužel vzácností a tak se rozhodovalo především v útoku a v obraně na síti. Byť byly všechny čtyři sety velmi vyrovnané, domácí byli přece jen více odvážnější na útoku a na bloku byli kompaktnější. Útočně se velmi dařilo dvojici Vokál-Kubíček, které jsme ubránili jen velmi výjimečně. My jsme během zápasu vyrobili až příliš mnoho nevynucených chyb na útoku a nedokázali jsme proměnit bodové míče, ve kterých jsme si počínali zbytečně zakřiknutě. Do zápasu tentokrát od začátku nastoupil mladý blokař Michal Borski a Kukulského střídal Libor Lanč, který šel tým podpořit především na přihrávku plachtícího servisu, který nám zpočátku dělal problémy. I přes porážku 3:1 si vezeme velmi cenné zkušenosti pro blížící se play-off a zbytek přípravy teď budeme věnovat řešení nestandardních situací v mezihře," dodal Kubala.

Frýdecko-místecké volejbalistky čeká teď závěrečné dvoukolo základní části. V pátek 20. ledna se nejprve Beskydy střetnou doma s TJ ČZU Praha (19 hodin), o den později vyzvou druhý Turnov. Toto utkání se bude hrát netradičně v hale 6. ZŠ od 14 hodin.

Výsledky 19. kola: MFF Praha – Beskydy 0:3 (-23, -15, -23), Turnov – Staré Město 3:2, TJ ČZU Praha – SG LD Brno B 3:0, Dobřichovice – Tesla 3:0, Č. Budějovice B – Nymburk 3:1, Choceň – ČZU Praha B 3:2.

Výsledky 20. kola: Dobřichovice – Beskydy 3:1 (-21, 21, 22, 23), Turnov – SG LD Brno B 3:0, TJ ČZU Praha – Staré Město 1:3, MFF Praha – Tesla 3:2, Č. Budějovice B – Choceň 3:0, ČZU Praha B – Nymburk 3:1.

Tabulka 1. ligy mužů ve volejbaleZdroj: Deník

Sokolkám obstarají předzápas volejbalisté
Volejbaloví příznivci si v sobotu 21. ledna přijdou určitě na své. V jeden den a dokonce i na jednom místě budou totiž moci sledovat špičkový volejbal.

V místecké hale u 6. ZŠ se jako první představí lídr prvoligové soutěže mužů – Black Volley Beskydy, který od 14 hodin bude hostit tým TJ Zikuda Turnov, který je v průběžné tabulce na druhém místě. „V pátek se nejprve v hale SPŠ střetneme s ČZU, o den později nás čeká Turnov, který se opírá o řadu vynikajících extraligových hráčů. Největší jejich hvězdou je Jakub Vencovský, který vloni dotáhl Liberec k titulu v lize. Na bloku se pak tým opírá o trojici Čermák, Starý, Konečný. Na zápas se celý tým moc těší a pevně věříme, že udržíme domácí neporanitelnost, což může být pro play-off velké povzbuzení," přeje si hrající trenér BV Beskydy Přemysl Kubala.

Po zápase frýdecko-místeckých volejbalistů přijde na řadu druhé střetnutí dne. Extraligové hráčky Sokol Frýdek-Místek Nibe se od 17 hodin postaví v důležitém střetnutí proti hráčkám šternberského Sokola.
Ani zde nebude nouze o dramatičnost. Sokolkám se v letošní sezoně sbírat body příliš nedaří. Na svém kontě jich mají pouze osm. O čtyři body před nimi je právě Šternberk a svěřenkyně trenéra Leopolda Tůmy budou jistě chtít využít domácího prostředí.