Z regionálních zástupců se nejlépe vedlo Martinu Mikulenkovi, jenž dojel čtvrtý. Obhájce titulu Michal Červenka se na úvod musel spokojit s šestým místem. Po dvou odložených závodech na Rusavě se bikeři konečně dočkali. Dlouhou zimní přestávku již po třináct let pravidelně vyplňují závody zimní série. Necelá stovka jezdců odstartovala letošní sezonu na Morávce, kde poměřila síly na místní fourcrossové trati. „Prudká lyžařská sjezdovka byla plná zledovatělých ploten, které by ohrožovaly zdraví jezdců,“ vysvětlil ředitel celé série Zdeněk Florián.

Na závodníky čekaly dvě měřené jízdy. Tu první ovládl český reprezentant Vlastimil Hynčica, ale ve druhém kole se před něj dostal Pavel Čep. „Začít sezonu vítězstvím vždy potěší. V prvním kole jsem se nevyvaroval jedné chyby, ale druhou jízdu už jsem zvládnul podle svých představ. Trať byla rychlá, výborně připravená a nechyběly ani atraktivní skoky. Parádně jsem si to užil,“ radoval se vítězný závodník. Na stupně vítězů se vešel i slovenský jezdec Ján Javorník.

Zlínský biker Martin Mikulenka nezopakoval výkon z úvodní jízdy a skončil čtvrtý. O dvě příčky si pohoršil i Michal Červenka, na kterého tak zbyla až šestá příčka. Obhájce titulu byl přesto se svým výkonem spokojený. „Od říjnového závodu na Žlutavách jsem toho moc nenatrénoval. Navíc jsem měl k dispozici úplně nové kolo, se kterým se teprve sžívám. Chtěl jsem proto skončit alespoň do první pětky. Nakonec se to téměř povedlo. Na první závod to nebylo špatné. Kdybych ve druhé jízdě neudělal jednu zbytečnou chybu, mohl jsem pomýšlet i na stupně vítězů,“ uvedl želechovice jezdec. Seriál GoGen Tour 2008 pokračuje tuto sobotu v Hradci nad Moravicí, kde se pojede na 700 metrů dlouhé klasické sjezdové trati.

(rs)