„Tu jsme zahájili o letních prázdninách na tanečním táboře, kterého se zúčastnili téměř všichni členové skupiny. Na tomto soutředění děti tančí podle lektorů, kteří s námi spolupracují i v průběhu sezony a učí nás různé street styly. I proto si ze soustředění děti odnesou nejen zkušenosti, ale i techniku a choreografie, z nichž pak čerpáme po celý rok," prozradila Kristýna Blahutová z Funky Beat.

Na začátku každé sezony pořádá frýdecko-místecká taneční skupiny Funky Beat casting, kde vyhledává další a další talenty do svých řad. „Tohoto castingu se zúčastnilo opět mnoho lidí z našeho blízkého okolí a můžeme říct, že byl velice úspěšný, jelikož jsme objevili mezi nimi nejeden talent," dodává Blahutová.

Skupina Funky Beat je rozdělena do věkových kategorií (mini, děti, junioři a hlavní věková kategorie). „S tréninky začínáme vždy v polovině září a trénujeme asi čtyři hodiny týdně v tělocvičně na 5. ZŠ. S touto školou spolupracujeme už od brzkého začátku skupiny a díky získaných finančních grantů se nám podařilo tuto tělocvičnu vybavit k pozvednutí úrovně naší výuky tance a pohybu. Všechny věkové kategorie každoročně nacvičí choreografii ve street stylech, s nimiž se účastníme pak mnoha soutěží, akcí a vystoupení. Nejinak tomu bylo i letos," řekla Kristýna Blahutová.

A s čím se taneční skupina ukázala veřejnosti letos? „Kategorie dětí měla připravenou sestavu s názvem Hledejte vnitřní klid. Junioři pak tančili se sestavou Droga – východisko z nudy, no a nakonec hlavní věková kategorie měla sestavu s názvem - Každý musí odejít," nastínila začátek skvělé sezony Blahutová.

V podzimním čase se skupina Funky Beat zúčastnila mnoha soutěží, jako například Hot dance či Děti fitness aneb sportem proti drogám. „Na těchto soutěžích se každý tanečních prezentoval sám za sebe a i zde jsme získali mnoho ocenění. Za největší úspěch ale považujeme účast na soutěži All style unit Xmas, která se konala ve Vsetíně. Tam jsme získali všechna možná umístění za velké konkurence," vypočítává úspěchy Blahutová.

V polovině listopadu se svěřenci trenérky Kristýny Blahutové začali soustředit na přípravu vánoční párty, kterou skupina pořádá každoročně v místních tanečních klubech. „Celá skupina se vždy snaží zpestřit tuto akci tanečními vstupy s humorným nádechem. Každoročně se naší akce účastní více než dvoustovka lidí. Touto cestou jsme navázali dlouholetou spolupráci s místním tanečním klubem Kyvadlo, který nám vyhovuje ve všech ohledech," pochvaluje si spolupráci trenérka.

Začátek letošního roku zahájili mladí tanečníci finálovým kolem Děti fitness aneb sportem proti drogám. „I zde jsme opět obsadili všechna umístění," raduje se z úspěchů mladých tanečníků Blahutová.

Od března každého roku začíná pro všechny tanečníky Funky Beat ta pravá taneční sezona. „To začínají soutěže, kde porovnáváme síly se skupinami z celé České republiky. Naše vrcholné soutěžní turné začalo ve Zlíně na taneční soutěži Effect dance cup. Zde jsme poprvé ukázali svojé nové show formace a také jsme tady získali za kategorii dětí 1. místo a Hlaváci vybojovali místo druhé," radovala se z medailových umístění frýdecko-místecká trenérka.

Ve výčtu úspěchů této skupiny bychom mohli dále popkračovat. Za zmínku stojí například prvenství v soutěžích O popelčin střevíček a Hlučínský talent, nebo stříbro na republikovém šampionátu v Litoměřicích. „Během roku pak vystupujeme ještě na mnoha akcích. Letos jsme se díky podory našich kamarádů a fanoušků zúčastnili soutěže Česko Slovensko má talent, kde se nám podařilo probojovat do druhého kola, takže děti tančily v Mahenově divadle před hvězdnou porotou," uzavřela hodnocení Kristýna Blahutová.