Bubny a paličky totiž fanynky orlů vyměnily za šicí stroje, nůžky a jehly s nitěmi. Daly se na šití ochranných roušek, kterých je nejen ve Frýdku-Místku nedostatek. „Nápad šít roušky jsme dostaly díky založení stránek na sociální síti, které se jmenují Dobrovolné šití roušek potřebným,“ uvedla Karin Kavková. „Máme teď přibližně asi deset švadlen, kde se denně naváží látky a šicí materiál a na druhý den se jezdí pro roušky, které se rozvážejí k potřebným,“ sdělila Kavková, která prozradila, že je o jejich roušky zájem ze spousty asociací, nemocnic, Policie ČR, od vojáků, soukromníků, zdravotníků, a to nejen z Moravskoslezského kraje, ale z celé České republiky.

Další aktivní bubnicí, ze které se v těchto dnech stala šička na plný úvazek, je Eliška Bosáková. „Šiju, jelikož je to potřeba. Dokonce jsme pár roušek rozdala bezdomovcům ve městě,“ svěřila se Bosáková.

Do šití roušek se aktivně zapojila také Kateřina Mazurová. „Začala jsem s šitím, jelikož jsem potřebovala zabezpečit rouškami své blízké, kamarády a lidi kolem sebe,“ sdělila Mazurová z oddílu Pepino SKP Frýdek-Místek. „Maminka vytáhla svůj starý šicí stroj, já vystála frontu v galanterii, nakoupila vše potřebné a dali jsme se do šití,“ dodala Mazurová.

Jenže starý stroj tak velký nápor po dvou dnech nevydržel. „Táta zajel koupit nový, takže jsme v šití mohli dál pokračovat,“ pousmála se Mazurová. Nejen ji těší, že lidé jsou z darovaných roušek potěšeni. „Jsou vděční. Stále nám volají a píší, že moc děkují a jestli nemáme více roušek. Že je potřebují nejen pro sebe, ale také i pro své děti, rodiče a prarodiče,“ dodává Kateřina Mazurová.