Spoustu sportovních oddílů v přípravě zasáhl koronavirus. A volejbalistky Frýdku-Místku nebyly výjimkou. „Uvidíme, co se bude dít dál. Jsme po jedné karanténě, příště ale klidně může být pozitivní i někdo další. Je to nahoru dolů, ale to si člověk nevybere,“ říkal ještě před pár dny nový trenér volejbalistek Frýdku-Místku Leoš Chalupa. To ještě netušil, že se koronavirus do jeho týmů vrátí, hráčky budou muset zase do karantény a derby v Ostravě se tak v původním termínu neodehraje.

S dosavadním vývojem přípravy byl přitom Chalupa spokojený. „Holky dřou a jsou připravené,“ říkal zkušený kouč, který se těšil na novou výzvu. „Dostal jsem nabídku od pana Zaorala. Velmi si ho vážím, protože by za klub dýchal, a to se mi hodně líbí. Navíc pocházím z Nového Jičína,“ řekl, co ho do Beskyd přivedlo.

Tahoun. Fotbalista Petr Janda táhne divizní Poříčany. V posledních třech utkáních dal tři branky
Petr Janda je za střelce. V posledních třech zápasech pokaždé zavěsil

Vedení klubu během léta pracovalo na příchodu ukrajinské blokařky, její přesun se ale nepovedl dotáhnout. V Beskydech však hodně očekávají od smečařky Romany Staňkové, která dorazila z Olympu Praha. „Měla by být velkou oporou,“ tvrdí starosta TJ Sokol Frýdek-Místek Jiří Zaoral, jenž doufá, že se týmu podaří postoupit do play off. „Uděláme pro to všechno,“ slibuje všem příznivcům klubu. „Chceme se o play off porvat. Každopádně to letos bude asi zvláštní sezona,“ doplnil jej Chalupa.

Frýdek-Místek, stejně jako všechny další sportovní oddíly, čeká opravdu krušný rok. „Koronavirus se projevuje. Někteří sponzoři už řekli, že pokud soutěž nezačne nebo předčasně skončí, tak budeme muset vrátit peníze za nesplnění reklamního plnění. Situace je zkrátka taková, jaká je,“ říká Zaoral, jenž si velmi váží podpory, které se klubu dostává. „Chtěl bych poděkovat statutárnímu městu Frýdek-Místek a Moravskoslezskému kraji. Děkujeme jim, že nám zachovali přízeň,“ řekl za klub Zaoral.

Valcíři doma podlehli Blansku.
Frýdek-Místek v poháru končí. Rozhodla penalta v nastavení
Nový kapitán mužstva Petr Vrána.
Nový kapitán Třince Petr Vrána: Kluků, kteří mohou mít céčko, je v týmu spousta