Finalisté čtyřhry mladších hráčů.

Třinecký celnický turnaj se hraje v několika věkových kategoriích a registrovaní hráči mají svou elitní skupinu. „Stál jsem u zrodu celnického tenisu v našem regionu. To se psal rok 1983. Měl jsem tady dobré kontakty, jelikož jsem hrál v Třinci deset let házenou a znal tak dobře místní sportovní zázemí. Šlo jen o to zajistit ubytování, stravování i samotný turnaj ve sportovním areálu na Lesní. Tak jsme to tehdy zkusili aspoň na několik let. Nakonec jsme zvládli dvacet ročníků s jedinou výjimkou, kdy se v roce 1994 hrálo ve Znojmě. Po krásném jubileu jsme nabídli pořádání někomu jinému u nás. Nikdo ale neprojevil zájem a tak jsme navázali na tradici po dvouleté odmlce. Letos se dohrál třicátý ročník a já zůstal jediným pamětníkem všech ročníků. To potěší a mám z toho radost, že si tenis získal stálé místo ve sportovních akcích celní správy. Já společně s veterány můžeme i díky Moravskoslezskému klubu celníků být stále při tom, i když už máme důchodový věk," zavzpomínal na třicetileté působení kolem turnaje jeho dlouholetý ředitel Karel Moškoř.

Po třídenním zápolení na kurtech se mohlo hodnotit. Suverenitu potvrdil už posedmé v elitní kategorii dvouher Petr Zdybel z Libereckého kraje, který vyhrál také čtyřhru. Stejný úspěch se podařil Štefanu Koóšovi z Moravskoslezského kraje. Mezi nejstaršími hráči dominoval Ivo Zlatník, který obhájil loňský titul v singlu a s Karlem Moškořem neměli konkurenci v deblu.

Výsledky 30. ročníku - kategorie Elite: Zdybel (Liberec) - Faltýnek (Zlín) 6:3, 6:3, 3. místo Bača (Brno). Dvouhra mladší hráči do 40 let: D. Kolář (Pardubice) - Zrůna (Brno) 3:6, 6:2, 10:8, 3. místo Jendřejek (Ostrava). Dvouhra starší hráči nad 40 let: Koóš - Csepcsar (oba Ostrava) 6:3, 6:3, 3. místo Mašl (Plzeň). Čtyřhry mladší kategorie: Faltýnek, Koóš - Matoušek (Pardubice), Bača 6:1, 6:2, 3. místo D. Kolář, Kánský (Pardubice). Čtyřhry starší kategorie - čtyři páry, hráno ve skupině každý s každým: 1. Svoboda (Liberec), Zdybel, 2. Pavel Gryc, RadoslavHašlík (oba Brno), 3. L. Kolář (MF), Csepcsar. Senior Cup nad 50 let O pohár Moravskoslezského klubu celníků - dvouhry: 1. Zlatník (Těrlicko), 2. Moškoř (Dobratice), 3. Sieder (Karviná). Čtyřhry: 1. Zlatník, Moškoř, 2. Palovský (Ostrava), Čepický (Ústí n. L.), 3. Křemének (Zlín), Miroslav Sieder.