Na antuce se bojovalo v tradičních kategoriích, rozdělených na registrované a neregistrované hráče a také podle věkového složení.

Zvláštní pozornost už pátým rokem sklízejí i nejstarší účastníci v důchodovém věku. Jejich soutěž se hraje pod patronací Moravskoslezského klubu celníků (MSKC), který se spolupodílí s Celním úřadem pro Moravskoslezský kraj na organizaci tenisového setkání.

Letošního přeboru se zúčastnilo 22 hráčů z celních úřadů různých krajů a jediná žena. V seniorské kategorii nastoupilo osm hráčů. Chybělo však několik hráčů, kteří nemohli z pracovních důvodů přijet, ale i tak se bylo nač dívat. Nepříjemným zpestřením třídenního klání bylo deštivé počasí hned první hrací den a tak museli herní skluz dohánět tenisté až druhý den, což kladlo zvýšené fyzické úsilí na jednotlivce. Přesto se ke spokojenosti organizátorů i hráčů stihlo všechno včas dohrát.

Na slavnostním zahájení a také při předávání cen nejlepším tenistům byla přítomna starostka města Třince Věra Palkovská. Ta mohla při vyhlašování výsledků pogratulovat těmto nejlepším:

Kategorie ELITE: 1. Matoušek (Pardubický kraj), 2. Koóš (Moravskoslezský kraj), 3. Repa (Liberecký kraj)

Neregistrovaní hráči do 40 let: 1. Moravec (Jihočeský kraj), 2. Steinbach (Plzeňský kraj), 3. Táborský (Olomoucký kraj)

Neregistrovaní hráči nad 40 let: 1. Mašl (Plzeňský kraj), 2. Ševčík (Zlínský kraj), 3. Hašlík (Jihomoravský kraj)

Čtyřhry do 40 let: 1. Bača (Jihomoravský kraj), Matoušek, 2. Faltýnek (Zlínský kraj), Táborský, 3. Ševčík, Kolář (Pardubický kraj)

Čtyřhry nad 40 let: 1. Hašlík, Polách (Jihomoravský kraj), 2. Mašl, Nový (Plzeňský kraj), 3. Csepcsar (Moravskoslezský kraj), L. Kolář (MF)

Senior cup nad 60 let dvouhra: 1. Moškoř (Dobratice), 2. Zlatník (Těrlicko), 3. Palovský (Ostrava)

Čtyřhry Senior cup: 1. Moškoř, Sieder (MSKC), 2. Šup (Domažlice), Palovský, 3. Zlatník a Čepický (Ústí n. L.)

„I přes slabší účast a nepřízeň počasí hned na začátku turnaje jsme zdárně vykročili do čtvrté dekády pořádání tenisového přeboru celníků v Třinci. Účastníci byli tady jako pokaždé spokojeni a už vzkazovali, nám organizátorům, že by rádi přijeli i příští rok," sdělil bezprostředně po skončení šampionátu jeho ředitel Zdislav Csepcsar.