Hlavní soutěž juniorek byla pro 24 týmů (včetně sedmi domácích párů), u juniorů byl celkový počet týmů 16 a z nich 3 domácí. Počasí turnaji přálo a po oba dny se hrálo v tropických teplotách a hráči i hráčky si sáhli opravdu až na dno svých fyzických sil. Až na poslední dva zápasy chlapců přišel lehký déšť, který však nikomu nevadil, naopak byl vítaným ochlazením.

U juniorek byly oba semifinálové zápasy víceméně podle stejného scénáře: dvojice z hlavního pavouka dokázala využít menší porce odehraných zápasů, zatímco jejich soupeřky, konkrétně pak Magda Pavlíková a Barbora Teplá, resp. Karolína Koláčková a Valerie Dvorníková, hrály tři zápasy v řadě a na jejich výkonu to bylo znát. Oba dva výše zmíněné týmy se tak potkaly v malém finále o třetí místo, ve kterém byly odhodlanější hráčky Beahpointu Pavlíková s Teplou, které porazily brněnské hráčky Koláčkovou a Dvorníkovou s přehledem 21:13 a 21:14 a vybojovaly tak pomyslné bronzové medaile.

Velké finále bylo velkým tahákem pro všechny přítomné diváky, jelikož se do něj probily i domácí hvězdy, čtvrté nasazené Ema Šťastná s Veronikou Horáčkovou. Soupeřkami jim byly třetí nasazené Jana Fixová s Barborou Fremundovou. První set došel do vyrovnané koncovky a po kvalitním podání z ní nakonec vyšly vítězně domácí hráčky. Druhý set však byl v režii jejich soupeřek a musel tak rozhodnout až tie-break. V jeho prostřední části si domácí hráčky Šťastná s Horáčkovou udělaly mírný náskok, který se jim podařilo udržet až do konce a po vítězství 15:11 tak mohly zaslouženě slavit domácí triumf.

V juniorech se domácím borcům nepodařilo postoupit ze základních skupin a finálová čtyřka pak byla zcela ve znamení pražských týmů. Bronzový stupínek pro sebe vybojovali Jan Žídek s Petrem Šmejkalem, kteří k nepopulární čtvrté pozici odsoudili Matěje Havlíka s Matějem Pražanem. Velké finále pak ovládli Václav Kůrka s Kryštofem Němcem, kteří v něm přece jen dokázali využít svých lepších fyzických dispozic a porazili šikovné a bojovné borce Beachservicu Ondřeje Pohla s Vojtěchem Poledníkem.