„Pokud bych měl hodnotit letošní sezonu, určitě bych začal Slezským pohárem amatérských cyklistů (SPAC). Tento pohár je sestaven ze seriálu sedmnácti závodů,“ prozradil Bohuslav Švantner z cyklistického oddílu. „Náš oddíl Racing Olešná se podílel na organizaci dvou závodů tohoto poháru. Pořádali jsme časovku ve Staříči a poté ještě závod Tour de Čupek, který se jel v Metylovicích. Obě akce se podařilo organizačně velmi dobře zvládnout. Velice rád bych tímto poděkoval všem našim partnerům a sponzorům za podporu a rozvíjení cyklistického sportu v našem regionu a mít tak pozitivní vliv na mládež,“ dodal Švantner.

Ani v právě skončené sezoně se cyklistům Racingu Olešná nevedlo vůbec špatně. „Celkově bych sezonu hodnotil velmi kladně, neboť se nám podařilo získat mnoho cenných vítězství, na kterých mají největší podíl Milan Masný, Pavel Kokeš, Zina Matušková nebo bratři Pavlíkovi. Nerad bych však opomněl i ostatní členy našeho oddílu, kteří se podílejí nejen na závodech, ale taktéž na jejich organizaci. Bez těchto členů bychom kvalitní organizaci závodů těžko zvládali,“ řekl Švantner. Ne vždy se ale na cyklistických kolbištích dařilo. „Je pravdou, že ne každý závod přináší radost z vítězství. Letos se nám bohužel nepovedlo obhájit loňské třetí místo v družstvech ve Slezském poháru. Pohoršili jsme si sice o jednu příčku, ale myslíme si, že to v tak vzrůstající každoroční konkurenci není špatný výsledek, jelikož umístit se na čtvrté příčce z celkových čtyřiceti tří družstev je skvělé.

S koncem cyklistické sezony si členové oddílu připraví vždy společenský večírek, kde vyhodnotí mezi sebou ty nejlepší a odmění je poháry a dalšími cenami. „Účelem tohoto večírku je, abychom zhodnotili uplynulou sezonu a příjemně se spolu pobavili. Vrcholem tohoto večírku je pak volná zábava, kdy dojde i na tanečky,“ směje se Švantner, který vzápětí ještě dodává: „Další podobnou akcí je na přelomu ledna a února tradiční cyklistický ples, který pořádá náš oddíl. Na něm se setkáváme nejen s kolegy cyklisty, ale i s jinými sportovci a kamarády.“ (red)

RACING OLEŠNÁ

Přestože náš oddíl Racing Olešná vypadá, že se věnuje pouze závodění na kole, není tomu tak. Jsme padesátičlenný oddíl s už šestadvacetiletou historií a jsme hlavně dobrá parta, která se pravidelně schází nejen na kole, ale i u jiných aktivit, které někdy i sami organizujeme. Pořádáme například různá soustředění jak na kolech v Česku, tak i v zahraničí. V zimním období se věnujeme běžkám s rodinnými příslušníky. Tímto bych chtěl poděkovat Tondovi Vašutovi za velmi dobrou organizaci několika ročníků „Zima na běžkách“, které obětavě pořádá. V zimě proto nezahálíme. Začínáme na podzim v tělocvičně, kdy jednou týdně hráváme fotbálek. K našim aktivitám dále patří i běh. Prestižní Hornická desítka a také seriál sedmnácti etapových závodů zvané Lysa cup, jsou na seznamu našich účastí. A věřte, že si naši členové dokáží šáhnout na pomyslné dno svých sil. Marně se neříká „Lysa cup – poznej svůj limit“.

Racing Olešná je parta se spektrem různých povolání. A to od lékaře, vedoucích firem, běžných profesí, až po vysloužilé horníky. Společně nás spojuje ta magická cyklistika. Pokud si myslíte, že by vás tyto aktivity naplňovaly, pak se nebráníme tomu, abychom se spolu sešli. S námi se nudit určitě nebudete.

Bohuslav Švantner – Racing Olešná Frýdek-Místek (www.racingolesna.cz)