Závod odstartuje v 17 hodin z rampy v Bruzovské ulici u křižovatky s Jeronýmovou ulicí ve Frýdku. Trasa je dlouhá 17 kilometrů a vede přes Sedliště až na konec Bruzovic a zpátky. „Půjde o atraktivní podívanou, protože cyklisté nestartují hromadně, ale ve dvouminutových intervalech, takže je stále na co se dívat a co pozorovat," upřesnil náměstek primátora Karel Deutscher.

ZÁJEMCI UVIDÍ I DEPO

Zájemci budou moci zavítat i do depa závodu v Jeronýmově ulici a v okolí evangelického kostela, kde na vlastní oči uvidí zázemí profesionálních závodníků jednotlivých elitních stájí. V 15 hodin je v místě startu na programu koncert skupiny Premiér a k dispozici bude i dětský koutek.

Závod si ale vynutí dopravní omezení a uzavírky. V Bruzovské ulici budou už od rána uzavřeny jízdní pruhy ve směru na Sedliště, a to z důvodu přípravy startovní rampy a nezbytného vybavení prostoru startu a cíle. Na Jeronýmovu ulici a parkoviště u evangelického kostela bude z důvodu umístění depa závodu po celý den vjezd zakázán. Od 16 do 18.30 hodin bude na trase časovky vyloučena veškerá doprava s výjimkou vozidel integrovaného záchranného systému. Uzavírky budou mít dopad i na cestující v autobusech. Od 16.20 hodin do 18.30 hodin nebudou obslouženy zastávky v Sedlištích, Bruzovicích, Kaňovicích, Horních Bludovicích a Václavovicích ani městské zastávky Frýdek U Nemocnice a Frýdek Myslivna. Spoje pojedou po objízdné trase.