Pořadatelé připravili pro startující dvě trasy. Cíl té kratší (80 km) byl na vrcholu Pusteven, delší trať měřila 182 km. Na Poustevnách měli cyklisté vrchařskou prémii, dále pak pokračovali směrem na Bečvy.

Jediným zástupcem Racingu Olešná na krátké trati byl Jaroslav Meca v kategorii nad 60 let. Meca svou kategorii vyhrál v čase 2:49:49 h. Na delší trať se pak vydalo šest jezdců frýdecko-místeckého oddílu. Mezi nejlepšími skončila Zina Matušková, která dojela na třetím místě v kategorii ženy nad 40 let.

„Zinu trápila v týdnu chřipková viróza a podle jejich slov po dojezdu do cíle to místy vypadalo na takzvaný ručník do ringu. Navíc při sjezdu z Kasáren s odřenými lokty a s vypůjčeným kolem dojela statečně do cíle. Unavená, ale šťastná. Je s podivem, že závod nakonec nevzdala,“ vzdává hold své oddílové kolegyni Bohuslav Švantner. Další jezdci RO skončili: Ladislav Hlavatík (12.), Tomáš Maršálek (20.), Dalibor Guziur (37.), Ivo Buchal (41.) a Jiří Karásek (64.).

Ve stejném termínu, jako Beskyd Tour, se jel republikový šampionát amatérských cyklistů (SPAC) v Královicích u Slaného. „Mezi desítkami borců v jednotlivých kategoriích jsme měli svého zástupce, a to nejen na startu, ale nakonec i na stupních vítězů,“ radoval se Švantner. V kategorii E totiž v časovce na 28 km dojel jako první Milan Masný. Frýdecko-místecký jezdec tak podtrhl svou skvělou sezonu, když jen o pár dní dříve skončil ve Žďáru nad Sázavou v závodu European Masters pátý.