Czudek se od žákovských let věnoval fotbalu, který v dorostu vyměnil za rekreační kulturistiku. Jelikož má pro ni předpoklady, trenér Erich Sikora z Fitness studia v Návsí ho zviklal k účasti na Mistrovství Moravy a Slezska v Ostravě, odkud jeho debutující svěřenec přijel se čtvrtým místem.

„Startoval jsem ve váze nad 72 kilogramů. Trenérovi se můj výkon zamlouval, se silnou konkurencí jsem se porval obstojně. Ani jeden z medailistů nepatřil mezi nováčky jako já. Přestože jsem odboural své slabiny a nastoupil v takřka nejlepší formě, objemově jsem na své soupeře neměl," všiml si Czudek, jemuž kromě trenéra Sikory během přípravy pomohli dva kulturisté – David Polok s volnou sestavou a Zbigniew Martynek s nezbytnou dietou.

Na šampionátu v Rumburku by se Czudek měl vlézt do nižší kategorie. „V objemové části jsem se dostal na nějakých 88 kilogramů, postupně jsem shodil až na 74. S trenérem jsme se rozhodli, že se zkusím dostat po 72 kilogramů, protože v této kategorii mám dle jeho mínění mnohem větší šance na úspěch. Uvidíme, snad nám náš záměr vyjde. Zbyszek Martynek, který byl takovým mým dietologem, mi tvrdil, že zhubnout rozhodně jde," pokračoval Czudek, který byl na mistrovství Moravy a Slezska jediným zástupcem z Třinecka a Frýdecko-Místecka. Po své první akci a dlouhé dietě si dopřál steak, palačinky. Následně se znovu vrhl na přísnou dietu, aby vyladil formu a propracoval se do nižší kategorie, ve které se chce představit na republice v Rumburku.

ROMAN BASELIDES