Která z těchto tří medailí má podle vás největší hodnotu?

Řekl bych, že asi ta z Polska. Na tamním mistrovství byla největší konkurence, startovali tam dokonce i skokané z Turecka. A rozhodně obstáli, skončili na čtvrtém a pátém místě.

Byl jste letos sám se sebou spokojen?

Myslím, že sezona mohla být ještě lepší. Mám na mysli hlavně zimní olympiádu mládeže v Rumunsku (v Brašově pozn. aut.), kde se mi příliš nedařilo. Byl jsem nervózní, byly to pro mě takové první velké závody. Měl jsem určité problémy se stylem skoku. Jinak to ale celkem šlo.

Líbilo se vám tehdy v Rumunsku?

Ale jo, jel bych tam znovu, byl to skvělý zážitek. Potkal jsem tam řadu skvělých lidí, po celou dobu to tam vypadalo jako na olympiádě. Bydleli jsme ve čtyřhvězdičkovém hotelu a ve volných chvílích jsme se chodili dívat na jiné sporty.

Které jste sledoval nejvíce?

Zůstal jsem u skoků na lyžích. Když jsme měli volno, chodili jsme povzbuzovat holky. Kromě toho jsme chodili do bazénu, věnovali jsme se regeneraci a přípravě na další závody.

Souběžně se skoky na lyžích jste se závodně věnoval sportovní gymnastice. Hodláte v tom pokračovat?

Ano, sem tam ještě trénuji. Gymnastický sál navštěvuji ve volných dnech. Někdy skoro každý den, jindy jednou za dva týdny. Podle toho, kdy jsme měli skokanské tréninky nebo závody. Skoky budou mít určitě přednost, ale během měsíční pauzy, než nám začne letní sezona, se chci naplno věnovat gymnastice.

Děláte si zálusk také na medaili z gymnastického šampionátu?

To se teprve uvidí. Zkusím nějaké závody a podle toho, jak mi to půjde, se pak rozhodnu, jak dál. Myslím si, že gymnastika mi pomohla pohybově, obratnostně i silově. Díky tomu jsou mé svaly při skocích zpevněné.

ROMAN BASELIDES