Od tréninkových jízd všechny a všechno ničilo neúprosné vedro. Jelikož se v motokárách z 90 procent používají dvoudobé motory, tak jejich vysoký výkon, který je vždy postaven na hranici únosnosti motoru, jde na konto jeho výdrži. Proto se stalo, že v tak velkých vedrech měnily týmy celkem asi 8 motorů, které se totálně zničily.

„Nám se naštěstí tyto problémy vyhýbaly, a tak jsme mohli pouze sbírat data z tratě, vyhodnocovat a dolaďovat techniku, i když v nejsilnější kategorii národní KZ2 jsme jednu rozjížďku nedojeli pro technické problémy a jednu pro přehřátí motoru,“ sdělil majitel týmu M. K. Motorsport Moravia Martin Klar. „Ovšem zase na druhou stranu nám velkou radost udělal náš nováček a nejmladší pilot kategorie KADET David Klar z Frýdku-Místku, který si v kvalifikačním tréninku dojel pro druhé místo pouhých 0.045 sekundy za několikanásobným mistrem České republiky Běželem,“ pochvaloval si Martin Klar. Vzhledem k tomu, že David jezdí prvním rokem, tak se určitě můžeme těšit na skvělé výsledky v brzké budoucnosti. Při samotných závodech a drobných kolizích po startu se sice propadl na šesté místo, ale ve druhé rozjížďce byl dvě kola v čele a ve třetí vyjel 4. místo, takže to celkově vyšlo na čtvrtou pozici.

V dalších kategoriích se naši jezdci opět neztratili a dokázali, že patří ke špici českého mistrovství. Radim Feber (RF Kart Racing) si sice nezopakoval skvělý výkon z předchozího mistrovství Evropy v Německu v kategorii Rotax Max Challenge, kde dojel druhý, ale po problémech s nastavením to vyšlo na celkově třetí místo. V téže kategorii se stabilně vyrovnaným výkonem prezentoval Lukáš Vrečka (Rožnov p. R.) a nenechal nikoho na pochybách, že závěrečné boje na konci sezony budou ještě v boji o 1. místo s Radimem Febrem dost zajímavé. Vrečka totiž vyhrál všechny tři rozjížďky s velkým náskokem. I když oba jezdci jsou ve stejném týmu, tak se bojuje o každý bod. „Technika byla skvěle připravena, vše fungovalo na výbornou, mechanici i šéf týmu odvedli skvělou práci. Jsem zatím spokojen,“ sdělil Vrečka.

Vynikající výkon týmu předvedl v nejsilnější kategorii národní KZ2 pilot Vojta Lipový (Ostrava). Po různých trápeních z minulých závodů, kdy Vojta dojížděl kolem 7. až 9. místa, mechanici spolu s jezdcem předvedli spolupráci na výbornou a bylo z toho 3. místo ve kvalifikačním tréninku. V závodě dojel Lipový pátý. (red)