Na nově opravené dráze v Písku se promíchavalo celkové pořadí letošního MČR snad ve všech výkonnostních kategoriích. Páteční tréninky probíhaly ve vysokém tempu seřizování a nastavování podvozků a motorů pro sobotní kvalifikaci, a všichni ke konci dne sledovali počasí, zda se následující den pojede na sucho, nebo na mokro.

Tým M.K.Motorsport moravia opět nastoupil s jezdci k boji o příčky nejvyšší, a tak se vymýšlely různé strategie.

David Klar jezdil stabilní časy okolo druhého místa v kategorii Kadet 60, a kolem čtvrtého místa v kategorii Rotax Max 125 junior. „Samozřejmě jsme chtěli obhájit prvenství z předešlého závodů v Sosnové a zisk co největšího počtu bodů do celkového seriálu mistrovství, proto se neponechalo nic náhodě. Večer se vyhodnotily data z tratě a rozhodlo nastavení stroje na sobotní kvalifikaci. Nálada byla dobrá, tak jsme jen doufali, že nás nezklame počasí a vydrží pro nastavení na sucho,“ řekl Martin Klar z týmu M.K. Motorsport moravia.

V sobotu ráno bylo na obloze jak vymalováno a hodnoty teplot a vlhkosti vzduchu odpovídaly pátečnímu stavu.

Po dvanácté hodině se rozjel kolotoč kvalifikací pro všechny kategorie. Klar potvrdil časy z pátku, a zajel si 2. místo na startovním roštu. „Nedělní předpovídané bouřky se naštěstí nekonaly a tak bylo definitivně rozhodnuto pro suchý závod. První rozjížďku jsme začali velmi dobře, kdy si David hned v úvodu vyšlápl na vedoucího jezdce Vláška a na konci roviny jej udělal na brzdy z maximální rychlosti před retardérem. Vše vypadalo dost dobře, David byl první, za ním Vlášek a třetí Korený, jenž nám šlape tvrdě na paty v celkovém hodnocení. Jenže od čtvrtého kola se začal přehřívat motor a ztrácet rychlost, a s ním začal ztrácet pozice i David Klar. Nakonec si po velkém boji udržel čtvrtou pozici,“ řekl Martin Klar, který vzápětí dodal „Druhou jízdu jsme po opravě motoru museli zajet co nejlépe, abychom dohnali bodovou nevýhodu z první rozjížďky. David odstartoval opět výborně a ihned se ujal vedení, to si udržel do 7. kola, kdy jej předjel Korený. Do konce závodu se již pořadí nezměnilo, takže David dojel druhý. Celkově mu to bodově vyšlo na třetí místo a v dalším kartingovém podniku, který proběhne 6. až 8. června na Autodromu ve Vysokém Mýtě musíme dohnat ztrátu tří bodů na celkové průběžné prvenství v seriálu. Pevně věříme, že se nám to povede,“ sdělil majitel týmu Martin Klar.

Další piloti z týmu bojovali také úspěšně. V kategorii Rotax Max 125 junior si David Klar z Frýdku-Místku dojel pro 4. místo, Tadeáš Šimeček ze Zlína pro druhé. V královské nejsilnější kategorii NKZ2 125 Vojtěch Lipový z Ostravy nenechal nikoho na pochybách, že patří do elitní republikové špičky a dojel celkově po dvou rozjížďkách na 3. místě, jen pár sekund za vítězem letošního prvního závodu ME v Itálii Patrikem Hájkem z Prahy.

Takže Moraváci se opět neztratili a již nyní začínají přípravy na třetí podnik MČR. (mk)