Závodní týmy M.K.Motorsport moravia a RF Kart Racing ukázaly skvělou připravenost pro letošní rok, když piloti vystoupali celkem čtyřikrát na stupně vítězů v různých kategoriích.

„Věděli jsme, že letošní sezona bude velmi náročná jak finančně, tak i technicky. Proto jsme nic nepodcenili a vyjeli na první přípravu do Itálie už v listopadu loňského roku. Jelikož nová technika i motory pro letošní rok přišly až v lednu, trénovalo se ještě na té loňské. V další přípravě v únoru už byly vidět jistá zlepšení i ze strany pilotů, takže jsme vyhodnocovali nasbíraná počítačová data z tratě a dělali závěrečná vyhodnocení pro ideální přípravu podvozků a motorů,“ řekl Martin Klar z M.K. Motorsport moravia.

Jelikož nejmladší pilot týmu David Klar z Frýdku-Místku startuje letos jak ve třídě Kadet, tak také ve vyšší a daleko rychlejší Rotax Max junior 125, měli v týmu jisté obavy, jak vše mladý závodník zvládne nejen po jezdecké, ale i fyzické stránce.

„Naše prognózy z testování se zcela ztotožnily z výsledky prvního závodu, když David vyhrál s přehledem obě rozjížďky ve třídě Kadet a stal se tak celkovým vítězem. Ve třídě Rotax Max 125 sice v tréninkových jízdách vykazoval třetí nejlepší čas, v kvalifikaci však dojel šestý a v hlavním závodě si toto místo udržel. Kdyby nebylo kolize v 11. kole, mohl postoupit ještě výše. Ale i tak jsme s jeho výsledky spokojeni,“ pochválil mladého závodníka Martin Klar.

Další skvělé výsledky zaznamenali Tadeáš Šimeček, který v Rotax Max 125 junior dojel na velice pěkném druhém místě, a dále pak Vojtěch Lipový z Ostravy, který v nejsilnější třídě KZ2 125 skončil v konkurenci 28 jezdů rovněž druhý. Ještě lepšího úspěchu dosáhl Radim Feber ve třídě Honda, když nenašel svého přemožitele.

„Myslíme si, že lepší start do letošní náročné sezony jsme si ani nemohli přát. Co se týče techniky, zvolili jsme opět italského výrobce Intrepid s motory IAME, ROTAX a TM, které vykazují vynikající výsledky jak v evropských, tak i světových podnicích,“ sdělil manažer týmu Martin Klar.