S průběžným pořadím panuje ve Frýdku-Místku spokojenost. „Podle mě musí panovat obrovská spokojenost, jelikož jsme základní část odehráli pouze se sedmi hráčkami plus dvěmi střídajícími. Ostatní na tom nebyli zdravotně zrovna dobře. I proto si myslím, že postup mezi nejlepší pětici je obrovským úspěchem tohoto týmu. Vůči hráčkám tak musí zaznít velká pochvala," nechala se slyšet frýdecko-místecká trenérka Alexandra Dedková. Ta následně odpověděla ještě na pár otázek.

Šternberk jste sice porazili, ale snadné utkání to vůbec nebylo?

Řekla bych, že jsme dnes předvedli jeden z nejslabších výkonů. Hlavně v útočné fázi to nešlapalo. Když se k tomu pak přidala i přihrávka, můžu jen konstatovat, že jsme pouze rádi za zisk tří bodů.

Vy jste se vlastně už ve Šternberku na vítězství strašně natrápili. Znamená to, že tento soupeř patří k těm méně oblíbeným?

Takhle bych to určitě neřekla. Ve Šternberku tehdy hrála úplně jiná sestava než dnes. U nich jsme navíc předvedly daleko kvalitnější výkon. Dnes to bylo z naší strany hodně špatné.

Když se ohlédneme za vašimi výsledky v základní části, tak nelze opomenout velký úspěch, kdy jste jako jediný celek soutěže dokázali porazit mistrovský Prostějov, a to dokonce na jeho palubovce…

To byl tehdy takový vánoční bonbónek. Byl to zápas, ve kterém byli domácí oslabeni, ale ani my jsme nehráli u nich v plném složení. Zkrátka jsme tehdy ten zápas zvládli lépe.

Vás nyní čeká druhá fáze soutěže, ve které se střetnete s celky z první pětky. Co od další části soutěže očekáváte?

Určitě budeme chtít navázat na naše výkony ze základní části. V tabulce bychom se také rádi posunuli o kousek výše, jelikož chceme mít před play off co nejlepší výchozí pozici. Našim cílem je stále boj o medaile.

Trenér Olomouce se nechal slyšet, že po druhé části soutěže chce být se svým týmem třetí. Máte stejné plány jako on?

Tenhle cíl budeme mít nejen my, ale určitě jej mají jak v Olomouci, tak i v Přerově. Všem těmto týmům půjde o to, aby se v play off nedostaly do souboje čtvrtého s pátým. I proto budeme bojovat o co nejlepší umístění. A proč nezkusit boj o druhou příčku.