Rozdíly byly v úspěšnosti gólmanů i ve hře spojek. Oba ukazatele hrály výrazně ve prospěch Baníku. Karvinští se díky pestré střelbě a střelecké potenci nejen Brůny, ale také skvěle hrajícího Monczky, ke kterým se přidávali postupně další hráči (S. Mlotek, Nedoma, Zbránek), dostali do pohodlného náskoku a o ten se už nenechali připravit, byť jim svou hbitostí a nápady v zakončení dělal starosti frýdecký Kocich.

Hosté tak mohli být se dvěma body spokojeni. „To ano, také s první půlí, tam jsme měli dobrý pohyb, aktivitu, důraz, nebáli jsme se hrát jeden na jednoho. Ve druhé části jsme se už ale ani nezpotili, tam jsme to spíš odchodili,“ mrzelo trenéra Baníku Marka Michaliska.

Ten si musel vzít v průběhu druhé části oddechový čas, v němž velice rázně upozornil své hráče na to, aby začali po palubovce zase běhat. Ti si jeho jadrný proslov vzali k srdci a zbytek zápasu už zase zabrali. „Druhá půle byla odehrána pod dojmem našeho vysokého náskoku. Po tom průběhu jsem myslel, že dám hráčům za výkon volno, ale nedostanou ho. Druhá půle byla opravdu špatná,“ poznamenal Michalisko, jinak spokojený s napravením předchozí zbytečné ztráty proti Lovosicím.

To Orli si připsali třetí domácí porážku v řadě. „Utkání mělo dva rozdílné poločasy. V tom prvním jsme tragicky bránili, ani brankář nic nechytil. Po změně stran jsme dali do branky dorostence Cába a ten určitě zachytal lépe,“ pochválil mladého gólmana frýdecko-místecký trenér Lubomír Kavka. Ten byl za hru v první půlhodině na své svěřence hodně naštvaný. „Nemůže se stávat, že nám takto uteče první poločas,“ dodal.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HCB Karviná 26:32 (12:20)
Sled branek: 0:2, 2:4, 4:8, 5:12, 7:17, 10:19, 13:21, 17:26, 21:29, 24:32. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmičky: 7/5:6/4. Vyloučení: 3:2.

Frýdek-Místek: Pyško, Cáb – Petrovský 1, Strack 1, L. Rajnoha 3, J. Rajnoha, Šimek, Bednárek, Bosák 1, Gřešek 3, Vacula, Hes, Kichner 2, Kocich 11/3, Geist 4. Trenér: Lubomír Kavka.

Karviná: Marjanovič, Juráš – Brůna 5, Fulneček, Monczka 9/4, Pindej, Piatek, Plaček 1, Jiří Užek, Zbránek 5, S. Mlotek 4, T. Mlotek, Solák 3/1, Nantl, Nedoma 5. Trenér: Marek Michalisko.

házená extraliga muži tabulkaZdroj: Deník