MITTAL OSTRAVA - SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK 1:3 (-20, -20, 14, -20)

Hostující hráčky toužily odčinit svému soupeři nedávnou porážku z mezinárodního turnaje v Polsku. „Každý zápas je jiný, ale my bychom už velice rády prolomily naší herní krizi,“ přála si ještě před utkáním hostující smečařka Barbora Holingrová. A sokolkám utkání díky výbornému podání vyšlo na jedničku.

„Frýdek byl dominantní, ale my jsme mu pomohli vlastními chybami hlavně na podání a přihrávce. V prvním setu jsme soupeři darovali třináct a ve druhém dvanáct bodů. S tím bychom prohráli i s daleko slabším týmem, než je Frýdek,“ rozčiloval se po utkání ostravský trenér Jiří Kozel. „Asi jsme byly příliš sebevědomé z toho, že jsme Frýdek permanentně porážely na turnajích, a to jsme v zápase nezvládly. Soupeřky se nám nepodařilo zatlačit servisem a podle toho vypadal průběh prvního a druhého setu,“ konstatovala ostravská nahrávačka Kateřina Mayerhoferová.

Přesto se domácí tým dokázal zvednout. „Řekly jsme si, že už nemáme co ztratit. Začaly jsme víc riskovat podání a k chybám tak donutily Frýdek,“ dodala po hladce vyhrané 3. sadě Mayerhoferová. „Zasekly jsme se na příjmu, takže se nám špatně útočilo, protože hráčky Ostravy jsou dost vysoké,“ potvrdila smečařka Frýdku-Místku Martina Orlovská.

Ostrava mohla derby víc zdramatizovat, ale svůj šestibodový náskok z úvodu 4. setu v jeho dalším průběhu neudržela. „Rozhodující byl náš důraznější útok, kterým jsme zápas vyhráli,“ radovala se trenérka Frýdku-Místku Alexandra Dedková. „Po dlouhé době jsme zvítězily a doufáme, že teď už naše výkony budou lepší,“ přeje si smečařka Orlovská posun Sokola ze sedmého místa tabulky.

K dalšímu extraligovému kolu vyběhnou sokolky v sobota 15. ledna, kdy se od 17 hodin představí na domácí palubovce proti Liberci.

Rozhodčí: Pavelek – Z. Grabovský, čas: 97 minut, diváci: 300.

Frýdek-Místek: Orlovská, Závodná, Töröková, H. Kojdová, Janďourková, Kubová, libero: Petrová. Střídali: Holingrová, Mazurová, P. Kojdová, Jurčíková. Trenérka: Alexandra Dedková.

Další výsledky 7. kola: Olymp Praha – Střešovice 3:0 (17, 15, 31), PVK Přerov - SK UP Olomouc 1:3 (23, -18, -16, -23), KP Brno – TU Liberec 3:0 (23, 16, 19), Sokol Šternberk – Slavia Praha 1:3 (19, -13, -17, -19).

(rod)