Sokolky vůbec nedokázaly v Ostravě navázat na své předešlé výkony a po hodině hry se svými soupeřkami prohrály 3:0. „Z naší strany to byl odevzdaný zápas, nešlo nám vůbec nic. Věříme ale, že v play-off budeme důstojnějším soupeřem,“ přeje si frýdecko-místecká kapitánka Daniela Pavelková.

A co čert nechtěl, sokolky si to ve čtvrtfinále rozdají právě s ostravským týmem, na který se jim vůbec nedaří. V letošní sezoně oba týmy nastoupily celkem šestkrát (dvakrát v národním poháru, čtyřikrát v extralize) a pokaždé se z výhry radovaly Ostravanky. „Z ekonomického hlediska je Ostrava dobrým soupeřem, ale my si více věřili na Liberec,“ svěřil se kouč Frýdku-Místku Leopold Tůma. „Ostrava je sehranější a dodržuje taktické pokyny, Liberec má v herních činnostech víc nedostatků a slabších míst,“ vysvětlil Tůma, kterého poslední výkon jeho svěřenkyň vůbec nepotěšil. „Ostrava nás zatlačila servisem a my se úplně ztratili v útoku. Dlouho jsem nezažil, aby celá šestka měla hlavy dole a hrála pod své možnosti,“ zdůraznil Tůma.  

Základní část tak sokolky zakončí domácím střetnutím s KP Brno, a to ve čtvrtek 15. března od 17 hodin. Poté přijdou na řadu již vyřazovací boje. Co je nyní jisté, tak že ve čtvrtfinále na sebe narazí dvojice Prostějov – Přerov, Olomouc – Olymp, Ostrava – Frýdek-Místek a u dvojice Liberec – KP Brno se jen rozhodne, kdo bude začínat sérii na domácí palubovce.

TJ OSTRAVA – SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK 3:0 (10, 18, 15)
Rozhodčí: Trumpeš, Kovář, čas: 64 minut, diváci: 180.

Frýdek-Místek: Mitręga 2, Borovcová 2, Pavelková 7, K. Vašínová 3, Błasiak 1, Kukučová 12. Libero: Radivojevičová. Střídali: I. Vašinová 1, Kavková. Trenér: Leopold Tůma.

Program závěrečného 10. kola nadstavby: Olomouc - Liberec (hrálo se po uzávěrce strany), Frýdek-Místek - KP Brno (15. 3. - 17.00), TJ Ostrava - Prostějov (15. 3. - 18.00).

volejbal tabulka FrýdekZdroj: Deník