Mladý a nadějný šachista například v loňském roce letěl do dalekého Turecka, kde proběhlo Mistrovství světa v šachu. „Mám na to jen ty nejlepší vzpomínky. I když jsem ve své věkové kategorii skončil mezi šachisty z různých zemí nakonec asi v polovině, nerad bych na další světové akci chyběl,“ zasnil se devítiletý Honzík, který by jednou chtěl hrát jako Garri Kasparov.

„Je to můj velký vzor. Šachy hraji vlastně každý den, neustále trénuji nové postupy a piluji strategii, která je při této hře velice důležitá. Jednou se mi už podařilo soupeře porazit po čtyřech tazích na šachovnici. Takovou rychlost fakt nečekal,“ pochlubil se Honzík, jenž dává přednost dřevěným figurkám bílé barvy. Prozradil taky, jak to na velkých turnajích chodí.

„Podstatnou roli hrají taky časové limity. Na každou partii to mohou být až dvě hodiny. Pokud se někomu chce zrovna na záchod, samozřejmě si zajít může poté, co potáhne svou figurkou. Hra se pak na chvíli přeruší. Statistiku svých výher a proher si sice neeviduji, ale dobře si pamatuji, že nejdelší partie, kterou jsem kdy s někým odehrál, trvala přes čtyři hodiny. Jednalo se o totiž o hodně dobrého soupeře,“ zavzpomínal Honza, který mimo jiné hraje fotbal za Staré Město.

„V kabině ale s nikým šachy nehraji, spoluhráče to nebaví. Osobně věřím, že větších úspěchů můžu dosáhnout nad šachovnicí než na fotbalovém hřišti,“ dodal Honzík, jehož oblíbeným fotbalovým týmem je Manchester United.