Hosté, kteří naopak bojují o postupovou osmičku, se drželi pouze první čtvrthodinku, ve které se vedení přelévalo ze strany na stranu. Poté domácí odskočili na poločasové čtyři branky a na začátku druhé půle Frýdku-Místku definitivně ujel vlak. „Právě na konci prvního a startu druhého poločasu jsme zápas rozhodli v náš prospěch," konstatoval po vítězném utkání trenér Gumáren Zubří Jiří Kekrt. Zkušený stratég byl hlavně rád, že se jeho týmu podařilo parádně ubránit odstřelovače hostů Petrovského. „Jeho schopnosti známe, v minulém kole dal devatenáct branek, proto jsme se na něj velmi soustředili. Myslím, že se nám to podařilo, a to bylo pro výsledek také důležité. Myslím, že jinak to bylo pro fanoušky zajímavé a atraktivní utkání," pravil Jiří Kekrt. Hosté si čichli k šanci na možný úspěch jen prvních zhruba dvacet minut, pak už výrazně zaostávali, nejvíce až o devět gólů. „Pokud chcete uspět v Zubří, musíte podat i více, než stoprocentní výkon. A to se nám rozhodně nepodařilo. Zápas nám utekl v začátku druhé půle. Nedali jsme tam ani ty největší šance. Obrovským problémem pro nás byl Tomáš Řezníček, jeho bránění jsme nezvládli, přestože jsme se na něj hodně připravovali," bilancoval prohrané utkání kouč Frýdku-Místku Aleš Chrastina.

V 19. kole budou frýdecko-místečtí házenkáři hostit na domácí palubovce nováčka z Litovle. Duel s Tatranem se hraje v tradičním nedělním čase od 17 hodin.

HC ZUBŘÍ - SKP FRÝDEK-MÍSTEK 29:23 (12:9)

Nejvíce branek Zubří: Řezníček 13/6, Šustáček 4, Hrstka 4.
Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmičky: 6/6:4/2. Vyloučení: 5:7 (ČK: Bechný – Krahulík). Diváci: 950.
Frýdek-Místek: Pyško, Šoltés – Bosák, Klaban 1, Meca, Mynář, Petrovský 4/1, Hečko 5, Gřešek, Petřík, Vacula 2, Kichner 8/1, Strack 3, Krahulík. Trenér: Aleš Chrastina.
Další utkání 18. kola: Dukla Praha – HC Zlín 35:22, Tatran Litovel – Město Lovosice 24:35, Ronal Jičín – KP Brno 27:18, Talent Plzeň – Cement Hranice 30:19, Baník Karviná – Sokol Přerov 36:23.