SKP Frýdek-Místek – Sokol HC Přerov 29:28 (16:17)

Velice důležité střetnutí odehráli v domácím prostředí házenkáři SKP Frýdek-Místek, kteří v minulém kole podlehli na palubovce nováčka soutěže z Dvora Králové. Nyní je před domácím publikem čekal další z nováčků, Sokol HC Přerov. „Vzhledem postavení do následujících bojů to bude pro nás velice klíčové utkání. Navíc máme spoustu kluků zraněných,“ hlásil ještě před utkání z frýdecko-místeckého oddílu hrající kouč Václav Straka. Že se domácím jedná opravdu o jedno z nejdůležitějších zápasů sezony prozradila i samotná skladba sestavy. Na palubovce se při rozcvičení objevili navrátivší se spojky Jaroslav Dyba s Ondřejem Mecou. Také vytáhlá spojka Michal Vacula toho moc před utkáním nenatrénovala. „V podstatě až na dva hráče základní sestavy nebyl nikdo fit. Proti Přerovu nastoupila polovina družstva bez tréninkové přípravy, takže já chci těm klukům v první řadě moc poděkovat,“ hlesl Straka.

Vstup do utkání se konečně frýdecko-místeckých hráčům povedl a po pěti minutách hry svítil na ukazateli skóre stav 5:2. Také Přerovští moc dobře věděli o co v tomto zápasu jde. Již po třech minutách hry bylo vyrovnáno 6:6 a osm minut před přestávkou dokonce hosté odskočili na rozdíl dvou branek (13:15). Frýdečtí stačili do poločasové přestávky upravit na 16:17, takže diváci byli v místecké hale 6. ZŠ stále v pořádném napětí. „Ještě před utkáním jsem klukům v šatně říkal, že duel s Přerovem je pro nás výzvou, a že si to musí na palubovce užít. Začátek první půle nám vyšel, poté jsme ale začali být pasivní, čímž jsme se dostávali do problémů,“ řekl k první půlhodince domácí trenér.

Začátek druhého dějství zachytil přerovské házenkáře v nedbalkách. Po deseti minutách hry už Frýdečtí vedli rozdílem šesti branek (24:18). „To byla rozhodující fáze střetnutí. Do té doby jsme vedli a měli utkání dá se říct pod kontrolou. Bohužel hráči neplnili přesně to, co jsme si řekli v kabině. Dvakrát jsme na úvod nedodrželi stanovenou taktiku a domácí se dostali do vedení. Pak u nás nastal těžký výpadek, naši hráči začali zmatkovat a soupeř oskočil na větší brankový rozdíl. Navíc se Frýdku rozchytal brankář Štolcar,“ kroutil hlavou nad herním výpadkem svého týmu trenér Přerova Richard Buček.

Ještě sedm minut před koncem střetnutí vedli domácí pětibrankovým rozdílem (28:23), jenže postupem času začali svůj náskok ztrácet. Navíc trefili neuvěřitelně sedmkrát brankovou konstrukci hostující branky. V čase 57:53 snižoval přerovský Zemánek na 29:27 a domácí trenér Straka si ihned vyžádal oddechový čas. „Hoši, to nechcete vyhrát….,“ znělo nahlas z trenérových úst. Drama pokračovalo. Čas 58:50 a Hojník při signalizaci pasivní hry ztrácí míč, 58:58 Bechný z rychlého protiútoku snižuje na 29:28, 59:23 domácí Meca z náskoku nedává, vzápětí ztrácí míč Vacula, ale naštěstí pro Frýdek chybuje v rozehrávce Zemánek, 59:58 gólman Bavlnka vyráží nohou střelu Ondřeje Mecy, na výsledku se tedy již nic nezměnilo a nejen na hřišti, ale i v hledišti, vypukla po dlouhých měsících vítězná euforie.

„V závěru jsme se doslova báli o výsledek. Je to ale dané i tím, že hráčům teď chybí tréninky, takže jim docházely síly a kondice. Svou roli určitě sehrála i psychika, jelikož jsme dlouhý čas nevyhráli a některé zápasy prohráli smolně o gól. Teď jsme to konečně zvládli,“ radoval se po závěrečném klaksonu Václav Straka. Smutnější už byl při hodnocení trenér Přerova: „Sice se nám podařilo náskok domácích dotáhnout, ale na více nám již nezbyl čas. Myslím si, že Frýdek vyhrál zaslouženě, jelikož potrestal všechny naše chyby. To my jsme bohužel nedokázali. V bodík jsme věřil až do závěrečné vteřiny. V okamžiku, kdy jsme ztratili balón po chybné rozehrávce Kamila Zemánka, bylo rozhodnuto. Pravdou ale je, že on v té chvíli neviděl co se kolem něj děje, bylo pět vteřin do konce a on to zkusil rozehrát zkrátka naslepo. Nepovedlo se,“ bránil svého svěřence Buček.

O víkendu přivítají Přerovští na své palubovce tým Jičína, házenkáři Frýdku-Místku zajíždí na palubovku úřadujícího mistra republiky z Karviné.

Nejvíce branek: Štěpánek 7/1, Vacula 6, Straka 4 – Heider 5, Bechný 5, Kavka 5/3, Valášek 5. Rozhodčí: Halada – Zych. Sedmimetrové hody: 5/2 – 3/3. Vyloučení: 6:4. Diváci: 480.

Frýdek-Místek: Štolcar, Pyško – L. Petrovský, O. Meca 2, Straka 4, Pavlík 3, Štěpánek 7/1, Bednárek, Dyba 1, Vacula 6, Hes 2, Holbein 1, Skála. Hojník 3/1. Trenér: Václav Straka.

Přerov: Bavlnka, Kosatík – Pörsök, Heider 5, Potiška, Bechný 5, Zemánek 2, Buček, Hubáček, Vyjídák 4, Kavka 5/3, Valášek 5, Černošek 1, Pernička 1. Trenér: Richard Buček. (sch)

Sled: 2:1, 5:2, 7:7, 10:8, 12:11, 13:15, 15:17, 21:17, 24:18, 24:22, 27:22, 28:25, 29:26.